mount ntfs diskov na SUSE 10.1

Sekcia: Konfigurácia 10.01.2006 | 18:54
cuco   Návštevník
Mam SUSE 10.1, ale po instalacii mi nepripojilo particie C: a D: na ktorych mam naistalovany WIN so subor,. systemom NTFS. Pod pravami roota mountovanie islo aj som sa dostal na tieto particie, ale pod beznym userom som sa nemohol dostat na tieto disky. Neviem co s tym...... poradte
    • Re: mount ntfs diskov na SUSE 10.1 03.01.2006 | 17:08
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      do riadku s tymito oddielmi pridat do stlpca s volbami volby user alebo users
    • Re: mount ntfs diskov na SUSE 10.1 03.01.2006 | 18:00
      Avatar martin Fedora 13  Používateľ
      v subore /etc/fstab: .... ... /dev/hda1 (particia kde mas win) /win (miesto kde bude particia pripojena) ntfs umask=0002,ro 0 0 ... .... takto to mam ja a mozem odtial citat aj ako obycajny uzivatel a mountuje sa mi to pri starte. takze to mozes skusit
      • Re: Re: mount ntfs diskov na SUSE 10.1 10.01.2006 | 12:24
        cuco   Návštevník
        Srdecna vdaka.... slape to, aj ked mam este jednu podtazocku, preco je tam nastaveny parameter ro (read only) a nie rw?
        • Re: Re: Re: mount ntfs diskov na SUSE 10.1 10.01.2006 | 12:58
          student   Návštevník
          Na NTFS Linux "nevie" zapisovať. Treba sa pozrieť na fóra, tam je to slušne popísané aj s nejakými nápadmi ako to rozchodiť (samozrejme všetko bez záruky). V podstate ide o to, že Bill neuvoľní popis resp. princíp a tak kto sa tým zaoberá, v podstate "len skúša" a testuje.
        • Re: Re: Re: mount ntfs diskov na SUSE 10.1 10.01.2006 | 13:00
          student   Návštevník
          Na NTFS Linux "nevie" zapisovať. Treba sa pozrieť na fóra, tam je to slušne popísané aj s nejakými nápadmi ako to rozchodiť (samozrejme všetko bez záruky). V podstate ide o to, že Bill neuvoľní popis resp. princíp a tak kto sa tým zaoberá, v podstate "len skúša" a testuje.
          • Re: Re: Re: Re: mount ntfs diskov na SUSE 10.1 10.01.2006 | 13:33
            fredy   Návštevník
            Korektné riešenie je mať D: ako FAT32. Osobná skúsenosť.
            • Re: Re: Re: Re: Re: mount ntfs diskov na SUSE 10.1 10.01.2006 | 15:48
              cuco   Návštevník
              to ti verim, len jedina vec ktora ma na FAT32 sere je hrozne dlha doba defragmentacie
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: mount ntfs diskov na SUSE 10.01.2006 | 16:12
                G.Š.   Návštevník
                Práve preto ti hovorí aby si si dal FAT32 nie na systémový disk ale na nejakú menšiu partíciu určenú napríklad pre média/filmy , hudbu/. Tam predsa nepotrebuješ nevyhnutne robiť defragmentácie a nebude to teda mať výrazný vplyv na rýchlosť Win. Ja to tiež robím takýmto spôsobom a som spokojný.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mount ntfs diskov na S 10.01.2006 | 18:05
                  cuco   Návštevník
                  hmmmm.... mas pravdu
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mount ntfs diskov 10.01.2006 | 18:54
                    WlaSaTy   Návštevník
                    hrozne dlha doba defragmentacie? jaaj, to len windows nevie ze disk sa sklada z niekolkych platni a kazda ma dve strany tak maju zle algoritmy na defragmentaciu.