mandriva 2006 a dsl

Sekcia: Konfigurácia 14.01.2006 | 21:18
Lubo   Návštevník
Ahoj. Prave som si nainstaloval Mandriva 2006. Vsetko je OK, okrem jednej veci. Nemozem rozbehat ADSL od Slovak Telecom, modem Mikrocom AD2622. Pozeral som aj navod na www.rsw.sk, ale narazil som na vela problemov, s ktorymi som ani nepohol. Nepoznate podrobnejsi navod, alebo existuje nejaka online zachrana na ktorej by mi bol niekto ochotny odpovedat na moje otazky pocas instalacie adsl pripojenie. Napr. bolo v navode aby som usbatm-20050216.tar.bz2 rozbalil a skopiroval do adresara /ust/src/linux-2.6.12.3 ale ziaden taky adresar som nenasiel :( Ked som sa snazil kompilovat br2684ctl.c tak mi to asi 30 krat hodilo error a podobne... a nakoniec to najdolezitejsie... som lama a nie vsetko mi je jasne, tak prosim o trpezlivost... Dakujem.
    • Re: mandriva 2006 a dsl 13.01.2006 | 19:51
      Lubo   Návštevník
      pripadne sa najde nejaka dobra dusa z okolia Martina, co by mi s tym pomohla???
    • Re: mandriva 2006 a dsl 13.01.2006 | 19:57
      Lubo   Návštevník
      pripadne sa najde nejaka dobra dusa z okolia Martina, co by mi s tym pomohla???
    • Re: mandriva 2006 a dsl 13.01.2006 | 20:09
      ---   Návštevník
      tento modem sa (vraj) da rozchodit pod linuxom ,ale podla tvojej charakteristiky (...som lama a nie vsetko mi je jasne, tak prosim o trpezlivost...) je jednoduchsie otvorit okno a vyhodit ho a zohnat nejaky adsl router , ktory sa pripoji a ide bez problemov vsade.
      • Re: Re: mandriva 2006 a dsl 13.01.2006 | 20:16
        Lubo   Návštevník
        a co stoji taka sranda??? myslim ten router
        • Re: Re: Re: mandriva 2006 a dsl 14.01.2006 | 21:18
          Peti   Návštevník
          Mam kolegu co ma tiez tento problem. Niekde sme aj nasli navod, ale zdalo sa nam to velmi komplikovane a povedal by som rizikove. Ozaj je najbezpecnejsie tam dat asi ten router. Este ho nekupil, tak nevim, ako to dopadlo. A co sa tyka ceny. V Google si napis "router" a daj vyhladat v Slovenskych strankach a vypise ti kopec odkazov na internetove obchody. Aj by som ti sem skopcil nejake odkazy, ale myslim ze to zvladnes.