linux a moja mamina :)

Sekcia: Ostatné 17.01.2006 | 15:33
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Jedneho pekneho dna (teda ja som este tak na pol oka spal) prisla ku mojmu pc moja mamina... Po prvy krat si asi vsimla ze mam ten "windows" daky modry (cim to bude). prva reakcia po spusteni KDE bola sok - pretoze mam na ploche 5 ikoniek a ani jedna sa nevola internet explorer. takze logicky ide do DOMOV a prezera obrazky, stiahnute veci a podobne - aby to nasla. Mam nahodou na lin ploche odkaz na windows plochu (kde mam napratanych par veci) tak to cele studuje a studuje a spusti si z windows plochy program ICQ5... "preco to nejde?" po asi dvadsiatich minutach sa pozrie na hlavny panel (ktory mam samozrejme vzdy na lavej strane, inak vsetkym odporucam). mam tam K menu, terminal, openoffice a zobrazit plochu. Celkom logicky klikne na zobrazit plochu, a to pre istotu asi 20x po dobu jednej minuty... nasledovna polozka bola openoffice a v listach writera hladala polozku "internet explorer" Po dlhom dlhom case sa nad nou asi pocasie alebo co zlutovalo, a tak stlacila na K menu. odtial to bola uz rychla cesta... internet/posta/kontakt. "A tento kontakt to je co?". Trosku mi divne ze posta = internetovy prehliadac ale tak este som to ako tak prezil... Tak ci tak popozerala aj napovedu ze ako tam pojde na internet... Nejakym zazrakom mi pustila gaim, ale bez uspechov - pravdepodobne si nevsimla kde treba napisat cislo a heslo... Nasledovalo velmi rychle vypnutie linuxu. Na rozdel od klikacov ktory vypinaju cez K menu, aleb textovych manikov co nieco nacmaraju v konzole, pouzival prikaz "tresnutie celou silou do vypinaca". Tak a toto je koniec... teda vypla a zapla a dostala sa do windows... ale tam som odkaz na ploche posunul o 2 policka dolava, takze ho nenasla... S nervami odisla prec... Co si o tom myslite? myslim ze linux nie je vhodny pre bezneho cloveka :D :D :D
    • Re: linux a moja mamina :) 14.01.2006 | 10:10
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Ja si myslím, že je. Keby si mame urobil usera, poukladal jej pekne ikony na plochu s pomenovaním napr. Internet, tak by to pochopila aj ona ;))). Skús to a daj vedieť :).
      • Re: Re: linux a moja mamina :) 14.01.2006 | 11:43
        Avatar micks Ubuntu  Používateľ
        Súhlas, môj otec má 70 a používa výhradne Linux (Screenshot jeho plochy aj s jeho vlastnými úpravami (rozmiestnenie a názvy ikon na ploche, horný panel)).
        • Re: Re: Re: linux a moja mamina :) 14.01.2006 | 12:39
          Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
          Pekný screenshot :). Presne tak som to myslel, Stano, nechaj sa inšpirovať ;).
          • Re: Re: Re: Re: linux a moja mamina :) 14.01.2006 | 14:22
            Stano   Návštevník
            jojo nechavam sa inspirovat :) urobil som jej vlastny profil (tiez pre KDE) ale trosku ma to stve... 1) gaim dal dokopy kontakty tak teraz mam matkinych znamych (mam co mazat) a ona moje (ach jaj) 2) nie je tu graficke prihlasenei ze jeden klik mysou, a tak sa musi vyplnat meno a heslo... asi to nesuvisi ale potreboval by som poradit s programami s icq protokolom - ked v nich otvorim odkaz tak napise napriklad "mozilla www.sachy.sk error" alebo nieco podobne... samozrejme mozilla suite nemam a firefox nepouzivam... a tak musim vsetko tresnut do opery... ako to zmenim aby bol predvoleny program opera?
            • Re: Re: Re: Re: Re: linux a moja mamina :) 17.01.2006 | 15:33
              nano   Návštevník
              Ak pouzivas ako prihlasovaciu obrazovku GDM tak tam ide velmi pekne nastavit uzivatelov: vlavo je zoznam userov s ikonkami, staci uz len kliknut a prihlasit sa. napr. takto - http://www.gnomelook.org/content/pre1/32045-1.png Defaultny browser by sa mal dat nastavit niekde v opere pripadne v kde kontrol centre.
      • Re: Re: linux a moja mamina :) 14.01.2006 | 12:12
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ehm... ja mam linux preto, aby sa mi nikto nekotulal po kompe :) inak operu spustam cez alt+f2 :) vsetkych zastupcov som zmazal :)
    • Re: linux a moja mamina :) 14.01.2006 | 10:23
      Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
      Linux moje žena, děti a jejich kamarádi :-) V kopete mají svoje účty a každý si pamatuje kterou barvu má a klikne na ní aby se připojil. Kopete umí spustit najednou víc učtů takže není problém. Pošta má na liště ikonku obálky ( to musí asi taky pochopit každý ) a internet ikonku zeměkoule. V mozille i firefoxu komplet všechny pluginy, asociace souborů nastavené aby to neotravovalo čím to otevřít a spustilo se to samo. Připojí cokoli na usb ..... otevře se konqueror a je to. Widlák žasne, že k zrovna jeho foťáku, mp3 přehrávači není potřeba CD co má doma. Možná je to tím, že bydlíme na kopci :-) nic jiného mě nenapadá.
      • Re: Re: linux a moja mamina :) 14.01.2006 | 18:10
        rooter   Návštevník
        no tak toto nema chybu :)
    • Re: linux a moja mamina :) 15.01.2006 | 14:50
      Bill   Návštevník
      Keby vedeli, ze sa forum bude takto zneuzivat Linuxakmi tak ho radsej nikdy neurobia. Forever Windows