Neviem nainstalovat nForce Driver

Sekcia: Hardware a Drivery 16.01.2006 | 14:41
stano170   Návštevník
stiahol som si driver na nForce Chipset ale neviem ako ho nainstalovat. Mam ho na ploche a subor sa vola "NFORCE-Linux-x86-1.0-0310-pkg1.run" Co teras s tym. Mam spustit shell a co dalej? (mam suse 10)
    • Re: Neviem nainstalovat nForce Driver 14.01.2006 | 22:10
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      napisat: $ su - Password: # sh /home/MENO_UZIVATELA/Desktop/NFORCE-Linux-x86-1.0-0310-pkg1.run
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Neviem nainstalovat nForce Driver 14.01.2006 | 22:55
        stano170   Návštevník
        prikaz $ su - na co sluzi
        • Re: Re: Re: Neviem nainstalovat nForce Driver 14.01.2006 | 23:27
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          prejdes z normalneho user na ROOTa (admina). To $ a # sa nepise, to je len oznacenie ($-normal user, # ROOT).
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Neviem nainstalovat nForce Driver 15.01.2006 | 12:43
      f0f0   Návštevník
      a nezabudni si na stranke, kde si driver stiahol, precitat instrukcie ako to nainstalovat....
    • Re: Neviem nainstalovat nForce Driver 15.01.2006 | 12:46
      m0d0r   Návštevník
      These packages have support for Ethernet networking and basic ACI audio. je to az take nutne pouzivat ich ? Lebo pokial viem (ked tak ma opravte) v jadre na toto podpora je. ci nie ?
      • Re: Re: Neviem nainstalovat nForce Driver 15.01.2006 | 13:24
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        hej, lenze to su opensource drivery a tie od nvidia su od nvidie :).
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: Neviem nainstalovat nForce Driver 15.01.2006 | 14:02
          m0d0r   Návštevník
          hmmmm aha ;)
      • Re: Re: Neviem nainstalovat nForce Driver 16.01.2006 | 14:16
        Tomáš Lehocký   Návštevník
        cafte tak som nahodov cumol na vasu diskusiu: aj ja mam NF4 ked to nainstalijem ten driver sa začne pouzibat automaticky alebo treba v nejakom konfigu nieco zmenit pre aktivaciu /ako pri ovladacoch na grafiku?
        • Re: Re: Re: Neviem nainstalovat nForce Driver 16.01.2006 | 14:41
          Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
          nuz tak pozri /etc/modprobe.conf ci su tam uvedene moduly nvnet a nvsound tak ako maju byt. alebo je lepsie si precitat toto :)
          cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom