pomoc

Sekcia: Ostatné 17.01.2006 | 17:49
Avatar mnemonic1 Ubuntu 5.10 breezy badger  Používateľ
Zdravim, mam taky velky problem. Vlastnim notebook HP Compaq nx6110, 3D: 64MB, 256MB RAM, DVD-ROM, 40GB HDD. Chcem prejst na linux, stiahol som iso. image linux ubuntu 5.04 pre tieto typy notebooky, ale nejde mi to nabootovat z cdromu, hoci je nastavene boot v biose. Aj pri instalacii Mandraku 9.02 mi proste sekne notebook, cierna obrazovka a nic. Poradte prosim, suri to a windows uz proste nemozem, nexcem. nepiste tu ci budem vediet alebo take, chcem radu ako to spustit. Dik
    • Re: pomoc 15.01.2006 | 20:20
      WlaSaTy   Návštevník
      a co mas na tom cd? j tam normalna adrearova struktura alebo jeden subor?
      • Re: Re: pomoc 16.01.2006 | 19:09
        Avatar mnemonic1 Ubuntu 5.10 breezy badger  Používateľ
        Sand si nemyslis, ze budem taky idiot a napalim image na cd??
        • Re: Re: Re: pomoc 16.01.2006 | 20:05
          WlaSaTy   Návštevník
          nemyslim si ze si zrovna ty taky, ale uz som zazil aj v podniku takychto ludi. najvacsia sranda bola ked miestny administrator skopiroval obsah instalacneho media na disk ako subory z cdcka. na doinstalovane casti systemu sa to dalo pouzit, ale nedalo sa z toho nastartovat. takze instalacia systemu bola nemozna. ale pri problemoch musime vylucit vsetky moznosti. nakolko si vtedy neopisal tuto moznost, tak ... PS.: skusil si zadat pri bootovani: boot: linux vga=normal noapic nolapic tak ako je popisane v helpe priamo pri zavadzani instalacneho systemu?
          • Re: Re: Re: Re: pomoc 16.01.2006 | 21:12
            Avatar mnemonic1 Ubuntu 5.10 breezy badger  Používateľ
            no to som ani neskusal, ale som daval ze boot: text moznost. Som uplny beginner, a kedze uz konecne chcem stabilny system, co o tom hybridovi windows nemozem povedat, tak som sa rozhodol pre linux, a hla ake problemy.
            • Re: Re: Re: Re: Re: pomoc 16.01.2006 | 22:13
              WlaSaTy   Návštevník
              a vyskusas to?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: pomoc 16.01.2006 | 22:39
                Avatar mnemonic1 Ubuntu 5.10 breezy badger  Používateľ
                jasne, zajtra budem doma, tak sa do toho pustim
    • Re: pomoc 15.01.2006 | 20:21
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      Podobny problem mal kamarat s notebookom HP Compaq nx6110. Bola tam taka chybicka, ze okrem nastavenia bootu z CD/DVD treba v tom ich uzasnom biose nastavit aj daku volbu Intel...(nepamatam si to presne) na disabled.
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Re: pomoc 16.01.2006 | 19:11
        Avatar mnemonic1 Ubuntu 5.10 breezy badger  Používateľ
        Aha, no len ako som to pozeral, tak tam okrem stupidnych testingov a device settingov neni nic. Prosim ta nemozes mi to zistit?? vdaka
    • Re: pomoc 16.01.2006 | 16:01
      Avatar YellowZelo   Používateľ
      Napadajú mi dva dôvody: Možno si ten ISO obraz napálil na CDčko ako jediný súbor. Niektoré (staršie) CD-ROMky nevedia bootovať z CDčiek (To asi pravdepobne nebude tvoj prípad, no aj napriek tomu skús nabootovať iné CD). Sám má doma jednu z nich...:)
      • Re: Re: pomoc 16.01.2006 | 19:14
        Avatar mnemonic1 Ubuntu 5.10 breezy badger  Používateľ
        Zdravim, boot je v poriadku, nabootuje vsecko, len neviem, preco mi sekne tu instalaciu, si predstav proste uvodny screen po nabootovani, stlacis enter pre potvrdenie, naskoci cierna obrazovka, vsetky kontrolky svietia este aj caps-lock a nic, stoji
        • Re: Re: Re: pomoc 16.01.2006 | 21:22
          Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
          ten 9.2 je dost starý, zkus 2006 a když se to nezlepší, místo enter dej F1 a zkus volby noapic nebo noacpi.
        • Re: Re: Re: pomoc 17.01.2006 | 16:32
          Avatar YellowZelo   Používateľ
          Skús spustiť instaláciu v textovom móde, a to tak, že napíšeš "do zavádzača": linux text alebo iba text (pri niektorých distrách je ešte predtým potrebné stlačiť klávesu F1)
          • Re: Re: Re: Re: pomoc 17.01.2006 | 17:49
            Avatar boro Ubuntu  Používateľ
            Len jedna ot, hladal si uz nieco o tom v clankoch? Zrejme si skusal dat slovensku alebo cesku lokalizaciu pri instalacii. Chyba je v instalatore, bud si stiahni novsiu verziu ubuntu, alebo to preinstaluj a vsade daj english, neskor si doinstalujes slovencinu. Ja som riesil nieco podobne:)