problem s lilo

Sekcia: Konfigurácia 12.02.2006 | 14:20
Avatar reset.x knoppix  Používateľ
mam taky maly.... problemik.... mozno sa vam to bude zdat smiesne ... rozhodol som sa ze si nainstalujem da disk knoppix ... konkretne PRC Linux - verzia knoppixu od PC Revue... zatial to bezi, len zial na zaciatku si LILO nastavil ako predvoleny Linux a ja zial potrebujem castejsie Windows ... a neviem si predvolit ten poondiaty Windows uz som skusal F2 - co som sa niekde docital, aj ctrl aj alt... aj som si nasiel ze v ovladacom centrume by mala byt moznost na zmenu nastavenia LILO - len v tejto mojej verzii to nieje... poradite mi niekto???
    • Re: problem s lilo 15.01.2006 | 20:24
      WlaSaTy   Návštevník
      zmena konfiguracie lilo sa deje pomocou konfiguracneho suboru lilo. nie pomocou klavesy F2. man lilo.conf
      • Re: Re: problem s lilo 15.01.2006 | 20:30
        Avatar reset.x knoppix  Používateľ
        to F2 som sa docital v jednej starsejknizke od redhat6... no dobre a ako sa to edituje v com a kde ten subor najdem???
    • Re: problem s lilo 15.01.2006 | 20:31
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      otvorit /etc/lilo.conf a zmenit/pripadne pridat volbu default na pozadavany label
      • Re: Re: problem s lilo 15.01.2006 | 20:36
        Avatar reset.x knoppix  Používateľ
        OK... vdaka... idem to skusit....
        • Re: Re: Re: problem s lilo 15.01.2006 | 20:39
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          samozrejeme rob to pod rootom. po zmenacha konfiguracneho suboru zadaj este prikaz lilo
          • Re: Re: Re: Re: problem s lilo 15.01.2006 | 20:47
            Avatar reset.x knoppix  Používateľ
            no jo... robil som to ako root ale som nezadal lilo takze som zase v linuxe... prave som to skusil a uz sa miv ponuke os.. presunula hvieydicka na xp... takze uz by to asi malo... dik...
      • Re: Re: problem s lilo 12.02.2006 | 14:20
        Mi_G   Návštevník
        moj knfiguracny subor vyzera takto # File generated by DrakX/drakboot # WARNING: do not forget to run lilo after modifying this file default="linux" boot=/dev/sda map=/boot/map keytable=/boot/sk-qwerty.klt menu-scheme=wb:bw:wb:bw prompt nowarn timeout=100 message=/boot/message image=/boot/vmlinuz label="linux" root=/dev/sda3 initrd=/boot/initrd.img append=" splash=silent" vga=788 image=/boot/vmlinuz label="linux-nonfb" root=/dev/sda3 initrd=/boot/initrd.img image=/boot/vmlinuz label="failsafe" root=/dev/sda3 initrd=/boot/initrd.img append=" failsafe" other=/dev/sda1 label="windows" table=/dev/sda /// mam ida do default napisat windows? Prepačte ze sa pytam taku sprostost, ale nechcem tam nieco nastavit zle, lebo som cital, ze ked budem mat zle nastaveny zavadzac, tak mi nepojde spustit ani win ani lin