ako sa pripojit na mysql cez bde z windows

Sekcia: Konfigurácia 02.02.2006 | 13:27
Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
Ahoj. Mozno to sem nepatri (kvoli windows) ale doma mam RH72 na nom MySQL server. Lokalne na tom servri mozem pracovat s databazou, viem sa pripojit ale z vonka sa z pocitaca s winxp cez BDE neviem pripojit. Musi to BDE nejak "poznat" MySQL alebo nieco podobne? dvh
    • Re: ako sa pripojit na mysql cez bde z windows 16.01.2006 | 18:01
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      a prijima server myslqd aj spojenia z inych pocitacov ako len z localhostu?
      • Re: Re: ako sa pripojit na mysql cez bde z windows 16.01.2006 | 18:36
        puco   Návštevník
        iste, v tab. uzivatelov je pole, kde sa dava, odkial sa moze pripojit.
    • Re: ako sa pripojit na mysql cez bde z windows 16.01.2006 | 18:38
      puco   Návštevník
      Pripojit sa mozte z vonka, len to treba tomu userovi nastavit. Z bezp. dovodov to je ale defaultne obmedzene na localhost. Neviem co je BDE, ale ja pouzivam program MysqlFront na pripojenie na DB server z windowsov. Neviem ci to vsak ale uz teraz nie je za prachy, ja mam nejaku staru verziu, kt. bola free.
      • Re: Re: ako sa pripojit na mysql cez bde z windows 16.01.2006 | 19:00
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        ak sa nemylim tak BDE je Borland Database Engine, na pracu s databazami. na pracu s mysql som videl aj niekde komponenty, treba pozret na googli
        • Re: Re: Re: ako sa pripojit na mysql cez bde z win 16.01.2006 | 20:04
          WlaSaTy   Návštevník
          ked som robil hoodne daavno s BDE pod delphi, tak obsahovalo aj rozhranie pre ODBC. ak mas ODBC pre MySQL, tak ti staci nakonfigurovat BDE konekciu cez MySQL ODBC do tvojej databazy. v tejto konfiguracii som to sice neskusal, ale jedna sa o vseobecne prepojenie na databazu.
          • Re: Re: Re: Re: ako sa pripojit na mysql cez bde z 16.01.2006 | 21:09
            jariq   Návštevník
            tak tak.. overit ci na linuxovej masine pocuva MySQL na porte myslim ze defauot je 3306/TCP.. stiahnut ODBC driver.. v computer management na XP nakonfigurovat ODBC spojenie.. a v BDE adminovi vytvorit connect na vytvorene ODBC spojenie.. je to zbytocne vela krokov.. lepsie je pouzit kniznicu dodavanu priamo s MySQL.. vtedy ale nemozes pouzit standardne delphi komponenty pre pracu s DB
    • Re: ako sa pripojit na mysql cez bde z windows 17.01.2006 | 13:24
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ahoj. Problem som vyriesil tak ze som si z www.mysql.com stiahol MySQL ODBC driver 3.51 pre windows. Pripojenie este stale nejde ale uz sa to tyka nastavenia pristupovych prav MySQL takze zakladam novy thread. dvh p.s. Vdaka vsetkym
      • Re: Re: ako sa pripojit na mysql cez bde z windows 17.01.2006 | 14:16
        WlaSaTy   Návštevník
        inac, neexistuju nahodou aj komponenty pre MySQL do delphi? google mi povedalo ze ano.
        • Re: Re: Re: ako sa pripojit na mysql cez bde z win 02.02.2006 | 13:27
          xor   Návštevník
          ano... myslim ze tak cosi bolo.. zeos.... a funguje nie len s mysql...