D-com ADSL Router v3

Sekcia: Hardware a Drivery 16.01.2006 | 22:59
Mito   Návštevník
Mam adsl 512 od slovak telecom... pouzivam linux mandriva 2006... na vase odporucanie sa chystam vyhodit modem microcom ad 2622 von oknom... zaujimalo by ma ci kupa D-com ADSL Router v3 je dobra volba... ci tento router nema problem s linuxom... taktiez vraj budem potrebovat sietovú kartu... aku mi doporucujete (vraj mi bude stacit aj uplne jednoducha za 200 sk)... taktiez by ma zaujimalo, ako prebieha instalacie vyssie uvedeneho routera a sietovej karty v mandriva linuxe 2006... staci strucny popis... dakujem...
    • Re: D-com ADSL Router v3 16.01.2006 | 22:20
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      mam ho aj ja, som s nim spokojny. dnesne sietove karty su skoro vsetky podporovane v kerneli. instalacia prebieha routra je jednoducha, podla manualu k nemu prilozenemu. sietova karta (predpokladam ze kupis do pci slotu) sa pichne do pci slotu pri vypnutom pocitaci, pocitac zapnes, linux by mal zdetekovat novu sietovku, ak nie zavedies modul pre kartu do jadra. sietovku sotietujes s routrom, router zapnes, a cez web rozhranie si vyplnis login a heslo pre adsl pripojenie. ale viac uz k manualu ku zariadeniu...
      • Re: Re: D-com ADSL Router v3 16.01.2006 | 22:48
        Mito   Návštevník
        dakujem... este by ma zaujimalo ako sa zavadza modul (co je to modul ?) pre kartu do jadra? a ako sa dostanem do toho web rozhrania?
        • Re: Re: Re: D-com ADSL Router v3 16.01.2006 | 22:53
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          moduly sa zavadzaju pomocou prikazu modprobe, pripadne insmod, ako parameter beru meno modulu (modul je ovladac, pripadne kod ktory sa zavedie do jadra). do web rozhrania sa dostanes klasicky cez nejaky web browser (firefox, konqueror, opera) a to tak ze zadas adresu routra, vyplnis login a heslo. adresa routra bude asi http://192.168.0.1 (ja mam zmenenu a uz si nepamatam aka default ipcka routra) a login a heslo najdes v manuali
          • Re: Re: Re: Re: D-com ADSL Router v3 16.01.2006 | 22:59
            Mito   Návštevník
            uz tomu rozumiem viac... zajtra sa bude nakupovat... :) este raz vdaka...