Zmena

Sekcia: Konfigurácia 17.01.2006 | 23:42
WaN_L   Návštevník
Mam Mandrake 9,1 a chcel som sa opytat ze kde je konfiguracia nato aby mi naskocilo skor textovy rezim, bo mi naskoci ako prvy graficky chcel by som vedet kde sa to nachadza, viem ze tam treba zmenit 5 na 3 abo opacne dakujem za radu =)))
    • Re: Zmena 17.01.2006 | 16:08
      Avatar nardew debian  Používateľ
      /etc/inittab id:X:initdefault: kde X je runlevel do ktoreho ma ist
      • Re: Re: Zmena 17.01.2006 | 16:26
        WaN_L   Návštevník
        Dakuje nardew, ide mi to uz , ale ked sa prihlasim ako root a dam heslo tak mi ho nezobere. Tak som sa prihlasil ako uzivatel a dal su - chcelo heslo dal som root heslo a bol som ako root. Nevies preco? Dik
        • Re: Re: Re: Zmena 17.01.2006 | 22:32
          t   Návštevník
          nedal si nahodou nastavenia bezpecnosti na paranoik? lebo tam sa to da nastavit alebo /etc/securetty
          • Re: Re: Re: Re: Zmena 17.01.2006 | 22:45
            WaN_L   Návštevník
            Hej vlastne dal som na paranoid a mam to zmenit na vysoku abo ako??Dakuje za radu =))
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zmena 17.01.2006 | 22:47
              WaN_L   Návštevník
              Kukol som to /etc/securetty a mam to cele prazdne aj ked dam cat /etc/securetty aj ked si to otvorim v KWrite tak tam nic neni no nevadi ale aspon viem co je nachybe a viem co spravit tak Dakujem
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zmena 17.01.2006 | 23:06
                WlaSaTy   Návštevník
                este je mozne ze root ma nastaveny login shell na /bin/false. toto sa deje uplne bezne ak chce clovek zakazat prihlasenie hociktoremu uzivatelovi.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zmena 17.01.2006 | 23:22
                  WaN_L   Návštevník
                  Otvoril som /bin/false a vypisalo mi to vselijake makcsene i e a tak ako keby to bolo sofrovane =)) no neva.Dakujem za rady sa s tym ece pohram zatial budem ako root aspon ziskam skusenosti ked nieco spravim zle tak sa poucim =)) Dakujem za rady velmi moc..Idem zase citat knihu o Linuxe =))
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zmena 17.01.2006 | 23:42
                    WlaSaTy   Návštevník
                    nemas za co, aspon vies ako vyzera program pre linux znutra. definicia shellu (interpretera prikazov) je na inom mieste.