rychlost USB v SuSE

Sekcia: Konfigurácia 26.01.2006 | 17:48
petulik   Návštevník
Ahoj, v skoro kazdej distribucii bola rychlost USB (kluc) rychlost zapisu cca 4,5MB, citanie cca 11MB. Iba v opensuse z neho cita 3Mb/s a zapisuje po kilobajtoch. Neviete mi poradit ako to napravit :). Vdaka.
    • Re: rychlost USB v SuSE 19.01.2006 | 13:46
      Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
      nepomôžem ale ja mám tiež problém s týmto... Klúč Kingston 128Mb...-plne podporovaný Linuxom vraj. Je písané na ich stránke domovskej... Skús sa kuknút k výrobcovy či má podporu v Linuxe Len dodám že kľúč mám ešte jeden 512Mb a ten mi žere pekne rýchlo i zapisuje...a ten vraj podporovaný nieje...:-/
      • Re: Re: rychlost USB v SuSE 20.01.2006 | 12:48
        petulik   Návštevník
        vyrobca uz hned aj na obale deklaruje podporu linuxu. je to kluc axive 512 s cipom pqi
    • Re: rychlost USB v SuSE 19.01.2006 | 15:42
      WlaSaTy   Návštevník
      skus porovnat verziu jadra v tom suse a inde. a tak isto aj nacitane ovladace, popripade konfig jadra. inac mozno ze sa ti v tych ostatnych distribuciach startuje pomaly ovladac usb disku.
      • Re: Re: rychlost USB v SuSE 26.01.2006 | 11:19
        - ScoRpio -   Návštevník
        Ja mám presne rovnaký problém. Mám SanDisk 256 http://www.sandisk.com/Products/Item(1203)-SDMX1-256-Digital_Audio_Player_256MB.aspx Výrobcovia na "obale" podporuju Linux. Však súborový systém je FAT 32 ktorý je kompaktibilný ako z linuxom tak aj s winom. Ale rýchlost kopírovania je asi tak 5-6 KB/s... Čo sa dá s tým robiť?? Vo windows mi to nerobilo...
    • Re: rychlost USB v SuSE 26.01.2006 | 17:48
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ahoj. Este by som skusil pomaturovat s modprobe a uhci, ehci a ohci driverom... Skus vsetky tri a mozni ti niektory pojde rychlejsie. Este skus: fdisk /dev/sda mozno ti tam vypise nejake chybove hlasky...