Čo je to kompilovať ?

Sekcia: Hardware a Drivery 20.01.2006 | 17:05
Laco   Návštevník
ako uplny linuxovy laik si skusam rozchodit pod opensuse 10.0 usb modem od telekomu microcom ad2622 a narazil som v tomto navode(http://rajeshjayaprakash.in/conexant.html) na bod 3 kde okrem ineho treba nieco skompilovat, ale neviem ako na to a co mam vlastne urobit...bod 2 som zmakol v pohode a do suboru "modules.dep" som vlozil tie riadky+moj kernel, vsetko podla instrukcii ale dalej sa neviem pohnut....Najde sa niekdo kdo mi pomoze ? Cele to vyzera aj tak velmi komlpikovane oprobit Windowsom ktore poznam dost dobre.
    • Re: Čo je to kompilovať ? 19.01.2006 | 23:55
      meno   Návštevník
      to nieco tam je aj napisane, musis mat nainstalovane gcc( gnu compilers collection ), a napises prosto gcc -o cxacru cxacru-fw.c, co znamena ze budes kompilovat kompilatorom gcc vystupny subor sa bude menovat cxacru a kompilovat budes subor cxacru-fw.c ... tak laicky povedane
    • Re: Čo je to kompilovať ? 20.01.2006 | 09:32
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ked mas nejaky subor, napr abc-1.0.tgz tak v ktorom su zdrojaky ktore mas skompilovat, najprv to rozbalis: bash> tar zxpvf abc-1.0.tgz potom vojdes dnu a najdes spustits configure a potom make: bash> cd abc-1.0 bash> ./configure ... tu bude par minut nieco vypisovat bash> ./make clean ... tu bude par minut nieco vypisovat bash> ./make ... tu bude par minut nieco vypisovat bash> su Password: sem_zadas_root_heslo bash# ./make install ... tu bude par minut nieco vypisovat bash# exit bash> abc ... tu sa spusti program ktory si skompiloval pozn: to bash> a bash# tam nepis, to len aby bolo jasne ze to pises do prikazoveho riadku, # znamena ze si root Asi sa pocas toho procesu vyskytne chyba takze ked sem budes pisat ze ti nieco nejde, nezabudni pripojit vypisy z tychto programov: bash> uname -a bash> gcc --version bash> make --version A presny popis chyby, napr. ld: shared library libc.so.5 not found nie ze napises "vypisalo nejaku chybu" dvh
      • Re: Re: Čo je to kompilovať ? 20.01.2006 | 10:14
        puco   Návštevník
        make clean pred make? naco?
        • Re: Re: Re: Čo je to kompilovať ? 20.01.2006 | 17:05
          ethyl   Návštevník
          pre istotu :)