Wlan a nepripojenie sa k dhcp servru

Sekcia: Konfigurácia 02.05.2006 | 16:50
Avatar ims Debian  Používateľ
Zdravim. Mam wifi kartu, ovladace rozchodene cez ndiswrapper, vsetko je ok, rozhranie wlan0 a dhcp server mi automaticky neprideli ip adresu. Normalne mi ukazuje signal siete, ku ktorej sa mam pripojit, ale pri prikaze dhclient wlan0 nedostanem ziadnu odpoved a nespojim sa s dhcp servrom, pritom ked sa hodim do win, tak ma normalne spoji automaticky so servrom a prideli mi ip adresu. Neviete, v com moze byt problem? Este som si vsimol, ze ked si dam v debiane prikaz network-admin a chcem pridat nove wifi rozhranie, tak tam tu wifi kartu nemam, pricom tam normalne je a ukazuje mi signal, ako som uz spominal. Nema to nejaky suvis? Dakujem za kazdu radu. Moj system debian sarge a karta realtek 8180. Viem, ze to je nahovno karta, ale ked som ju kupoval, netusil som, ze budem mat linux a ze budu s nou problemy, nova nepripada v uvahu, takze to musim nejako vyriesit.
    • Re: Wlan a nepripojenie sa k dhcp servru 21.01.2006 | 19:48
      pzad   Návštevník
      Zase az tak nahovno karta to nie je. Jednu tu mam a celkom normalne chodi (cez ndiswrapper) na rozdiel od druhej (intel ipw2200) ktora nechodi a sa nepripoji ani vo windows.
      • Re: Re: Wlan a nepripojenie sa k dhcp servru 23.04.2006 | 10:46
        Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
        ipw2200bg sa da rozbehat v linuxe v pohode len trik je v tom ze tam treba pouzit externy modul a nie ten ktory poskytuje jadro. raz sa mi stalo ze mi neslo asociovat so ziadnym ap hoci vynuchal som ich na okoli asi 5 (z toho 2 moje) vyriesila to reklamacia ale to bolo stastie kedze som si myslel ze ja mam nieco zle(ked karta najde ap)
    • Re: Wlan a nepripojenie sa k dhcp servru 22.01.2006 | 13:40
      Avatar fixinko Slackware,Gentoo,Solaris  Používateľ
      si asociovany k APcku? [iwconfig wlan0 essid ]
      So let it be written, so let it be done....
      • Re: Re: Wlan a nepripojenie sa k dhcp servru 30.01.2006 | 10:33
        Avatar ims Debian  Používateľ
        Tak iwconfig wlan0 essid pomohlo dakujem. Len teraz mam tento problem. Mam v /etc/network/interfaces zadane nasledovne

        iface wlan0 inet dhcp
        auto wlan0 A problem je v tom, ze zakazdym pri starte sa nepripoji k apecku. Az ked zadam rucne iwconfig wlan0 essid a nasledne dhclient wlan0, tak potom ma pripoji. Napisal som si aj maly skript s tymito dvomi prikazmi a vlozil ho do suboru /etc/init.d/wifi ale aj tak mi to nefunguje. Neda sa niekde uz v parametroch /etc/network/interfaces zadat, k akemu apecku sa ma asociovat? Alebo mi to pomozte vyriesit, aby som zakazdym nemusel zadavat tie prikazy. Dakujem

        • Re: Re: Re: Wlan a nepripojenie sa k dhcp servru 23.04.2006 | 00:39
          emo   Návštevník
          nuz do /etc/network/interface napis... auto wlan0 iface wlan0 inet dhcp wireless_essid nazov_siete:
          • Re: Re: Re: Re: Wlan a nepripojenie sa k dhcp serv 02.05.2006 | 16:50
            ferjo   Návštevník
            No 8180 vobec nieje na... Som tu z nej a Kanotixu. Mozno to dakomu pomoze, dam sem postup ako som take iste pripojenie rozchodil(Kanotix): 1.spustit Kwifimanager. V nom klepnes na "setting">>"konfiguration editor". Tam nastavis AP zadanim nazvu daneho AP. Nechas tak, pripadne zminimalizovat. 2.K-menu>>Kanotix>>Network/Internet>> >>DSL>>MYpppoe conf. Tam vlozis prihlasovacie meno a heslo od providera. 3.K-menu>>Kanotix>>Network/Internet>> >>Konnection. Tam sa ti objavia volby, z nich jedna ma taky nazov ako si zadal v kroku 2. Konnection!