instalacia nvdrivers ako root v konzole

Sekcia: Hardware a Drivery 22.02.2005 | 18:30
Avatar petermi   Používateľ
mam rozbehany system MDK 10.1 a ako tak sa tam orientujem ale neviem prist na to ako sa dostanem do lowlevel konzoly bez KDE ked dam odhlasit sedenie stale na mna vyskoci login dialog a konzola nikde,cakal som nieco ako v suse 9.x kde to islo po odhlaseni hned do shellu kvoli instalacii nvdriverov bez Xserver ako root za akukolvek radu dakujem
    • Re: instalacia nvdrivers ako root v konzole 19.02.2005 | 22:26
      Avatar petermi   Používateľ
      neporadi nikto ako do tej root konzoly resp. staci do konzoly bez xwindows,login a out viem prepinat uzivatelov
    • Re: instalacia nvdrivers ako root v konzole 19.02.2005 | 22:37
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      za: 1, skus byt najblizsie trpezlivejsi, vies je vikend a teraz moc ludi neni na nete 2, stlac CTRL+ALT+F1 a prihlas sa ako root 3, zadaj init 3 4, nainstaluj Nvidia driver 5, zadaj init 5 && logout Prajem pekny vikend
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: instalacia nvdrivers ako root v konzole 20.02.2005 | 21:27
        Avatar petermi   Používateľ
        podla prispevku od pana toms-a sa mi viacmenej uspesne podarilo nainstalovat podporu pre G6600GT pricom trebalo stiahnut vsemozne kernel-source baliky tymto mu velmi pekne dakujem ale.... po instali driverov mi vypadol zvuk v mdk su nejake ovladace mam intel dosku ale ked dam hocijaky tak nic nehraje
        • Re: Re: Re: instalacia nvdrivers ako root v konzol 20.02.2005 | 22:13
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          neviem... podla postupu by sa nemalo nic stat s ovladacmi od zvukovej karty... Skus ako root napisat lsmod(vypise zoznam nacitanych modulov) a hod to som. Skus si v KDE dat na listu applet Zvukovy mixer.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: instalacia nvdrivers ako root v konzole 20.02.2005 | 02:58
      Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
      Ak sa vam zda predchadzajuci postup prilis zlozity, skuste si to vypnut a potom zapnut v Mandrake Control Center. Uz sa to tu viackrat spominalo, mam taky pocit.
      • Re: Re: instalacia nvdrivers ako root v konzole 20.02.2005 | 14:28
        Avatar petermi   Používateľ
        v mdk center som daval autologin off zobrazit uzivatelov ale stale po restarte vybehlo na mna graficky dialog uzivatelov a moznost do shell nikde aj bez grafickeho prostredia a nic,stale kde login skusim to predchadzajuce ten init 3 kde mam dat v prikazovej riadke???
        • Re: Re: Re: instalacia nvdrivers ako root v konzol 20.02.2005 | 22:22
          Avatar petermi   Používateľ
          takze po uspesnej instalacii nvd a zmiznuti zvuku som nahral nove jadro kernel a odfajcil som cele KDE a neviem zmenit x86config s textoveho shellu
          • Re: Re: Re: Re: instalacia nvdrivers ako root v ko 20.02.2005 | 22:35
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            preinstaluj Nvidia ovladac ked si si dal nove jadro. v X86config zmen: Driver "nv" (alebo Driver "vesa") na: Driver "nvidia" dalej si bud isty, v sekcii Module mas: Load "glx" a nemas: Load "dri" Load "GLcore" Kompletny navod je na nvidia.com
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Re: Re: Re: Re: instalacia nvdrivers ako root 21.02.2005 | 11:56
              Avatar petermi   Používateľ
              teraz mam novu instalaciu s jadrom 2.6.8.1.24 aj kernel-source odpovedajuce , potom som nahral NVIDIA a ide zatial o.k. len mi vypadol zvuk drzal som sa podla navodu este kde zistim 3d akceleraciu ze mam zapnutu?? inac ten zvuk som rozbehal pod root-om instalaciou driverov pre redhat9 ale pod uzivatelom chce nejake povolenia,pozriem sa na ne ale nejak mi to zatial nejde,ovladac je spravny,povolenia nejak hapruju,pred instalaciou jadra isiel zvuk o.k.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia nvdrivers ako r 21.02.2005 | 17:48
                laco   Návštevník
                program (spusteny pod X-ami) glxinfo, musi na niektorom zo svojich prvych riadkov vratit "direct rendering: Yes" zvuk pre uzivatelov? pozri ake prava ma na dane audio zariadenia root a ake obycajny uzivateL!
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia nvdrivers a 21.02.2005 | 18:31
                  Avatar petermi   Používateľ
                  jedine c mozem dodat je ze po x-tej instalacii mdk som to zuzil na vyber nejakych KDE balikov + kernel+kernel-source s tym istym popisom,nasledna instalacia nvdriverov prebehla s par vtipnymi hlaskami navrat do kde sa podaril ALE po restarte znama chyba xservra , xfconf editovany o.k. ako uz po mnohokrat no neviem kde robim chybu ale stale nieco ine na mna vyskoci chcem urobit iba 2 veci nahrat NVDRIVERY a aby mi isiel zaroven ZVUK stale to omiela o predkompilovanom jadre a mam na vyber 2 a to 2.6.8.1-12mdk alebo 2.4.1.27-0 aj s odpovedajucimi kernel-source dal som iba jedno to novsie a ........ myslim ze je blbost sa vracat k 2.4.xx potom asi kôli tomu nejde zvuk,uz ma to prestava bavit a najviac ma pobavi nastavenie pripojenia oddielov s NTFS s datami ako hudba a filmy,po maximalne nezrozumitelnych ukonoch sa to niekedy podari inokedy tvrdohlavo odmieta povolit pristup vytvorenemu jedinemu uzivatelovi aspon na citanie
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia nvdrivers a 22.02.2005 | 18:28
                  Avatar petermi   Používateľ
                  po mnohych neuspesnych pokusoch som sa vratil k Suse 9.1 s tym ze podla stranky nvidia nahram nvidia ovladac co vôbec nie je take jednoduche ako pisu zatial funkcny a stabilny postup bol ten ze s ovladacmi stiahnutymi s nvidie a o niekolko riadkov vyssie uvedenym postupom s initmi a prekompilovavanim kernelov sa to podarolo bez zbytocnych zmetkov a chybovych hlaseni a dodkonca hraje aj zvuk to glxinfo zatial spolahlivo vypisuje directrender YES ono to uz poznam podla toho preblikujuceho kurzoru co bolo identicke aj v MDK ked to CHVILU fungovalo mimoto po nejasnom PADE systemu mi nehraje AMAROK ze chyba taka a taka neviem co ma pad systemu spolocne s prehravacom ked vsetko ostatne ide aj iny prehravac hraje hudbu
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia nvdrivers a 22.02.2005 | 18:30
                  Avatar petermi   Používateľ
                  pridam este ze nakoniec po instalacii Firefox vypise nejaku chybu gtk+ a uz ma to nebavi patrat po problemoch ked to stale islo sice bez nvidie ale som rad ze aspon ta HW akceleracia ide a nie je to take trhane hlavne 2D v systeme