grub error 17

Sekcia: Ostatné 26.01.2006 | 17:22
sapi   Návštevník
zdravim, mam nainstalovane suse 10.0, potom so nahodil win xp 64 bit a win xp 32 a urobil nejake rozdelenie disku. nato som vo win nainstaloval boot manager. p restarte do lin mi vypise hlasku grub error 17. cital som co to na forach, ale moc sa v prikazovom riadku nevyznam, takze mi nie je jasne ako to opravit. je moznost opravit to tak, ze dam nanovo instalacne cd suse a namiesto novej instalacie dam update, vybrat instalaciu iba grubu? opravi mi to, al. budem musiet este nieco nastavit rucne, teda ci mi ta instalacia grubu zaroven aj zisti rozdelenie disku a namountuje ich a dovoli spustenie aj win. a este ci by som nemal najprv odinstalovat boot manager (osl 2000 tusim) a asi 10 gb co mam unlocatted naformatovat. al mam na tu volnu particiu nainstalovat nejaky linux (trebars ten isty a skopirovat subor boot.ini (neviem aky je to v lin a kde) do starej instalacie)? vopred vdaka!
    • Re: grub error 17 25.01.2006 | 11:52
      sapi   Návštevník
      este k tomu, nebudem musiet pri takomto postup nejako riesit aj /etc/fstam a /etc/mtab ?
      • Re: Re: grub error 17 25.01.2006 | 19:28
        WlaSaTy   Návštevník
        ano, ak chces pouzivat grub ako zavadzac systemu, tak ho musis znovu aktivovat. malo by sa to dat aj cez instalacne cd tak ako popisujes. ved vyskusaj. nie, nebudes musiet riesit /etc/fstam a /etc/mtab. dovody su dva, mtab sa generuje pocas jazdy a fstam neexistuje. namiesto toho budes musiet riesit /etc/fstab , ovsem iba ak budes chciet pristupovat na tie WINNT disky. ci to spravis cez klikatko (yast) alebo sa ti to spravi same (kuszu) alebo si to zmenis tak ako budes ty chciet, uvidis.
        • Re: Re: Re: grub error 17 25.01.2006 | 19:40
          WlaSaTy   Návštevník
          sorry, nie kuszu ale kudzu
          • Re: Re: Re: Re: grub error 17 26.01.2006 | 10:37
            sapi   Návštevník
            dik, uz som to vyskusal vcera cez instalacne cd, trosku som si sice pobabral fstab vlastnou vinou (odklikal som, co mi ponukalo - zvyk z win :), bod pripojenia som dal data 2 data 3 tusim ), ale nakoniec sa mi podarilo po spusteni systemu dostat do textoveho modu, kde som sa mohol prihlasit ako root a opravit fstab (sorry za tu skomoleninu skor). inac problem bol asi v tom, ze som vo win vytvoril dalsiu particiu, ktora bola pre linuxovou a tym padom som nemal linux na sda9 ale sda 10, takze bol zly zapis v fstab, mozno aj grub.conf, nerozumiem tomu prilis.
            • Re: Re: Re: Re: Re: grub error 17 26.01.2006 | 17:22
              WlaSaTy   Návštevník
              on to ani tak nebol zly zapis vo fstab-e ako zakernost z winblows. oni si dovolili precislovat particiu z 9 na 10.