Zle zobrazovanie diakritiky v nazvoch sub.

Sekcia: Konfigurácia 31.01.2006 | 16:52
Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
Skompiloval som kernel... Zahrnul som podporu snad pre vsetky znakove sady ake boli dostupne a ako nls default som nastavil utf8... Avsak subory s diakritikou sa nezobrazuju stale spravne a vidiet iba kadejake ine znaky... utf8 volbu do fstabu som skusal, ale bez vysledku... Pouzite distro: Slackware 10.2 a kernel 2.6.13 ... diakritika sa nezobrazuje na particiach FAT32 a NTFS (pritom codepage je 852 a iso8859-2 abo utf8) A co je najcudnejsie ani na ext3 ktora je pripojena ako /home .... Viete helpnut??
301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
    • Re: Zle zobrazovanie diakritiky v nazvoch sub. 25.01.2006 | 19:32
      WlaSaTy   Návštevník
      ak mas inu znakovu sadu pouzitu pri zapise nazvov suborov a inu pouzitu pri citani nazvov suborov tak je to pochopitelne. pod akou znakovou sadou si zapisoval nazvy na dany zvazok ext3? ked som sa hral s ntfs, tak mi to fungovalo s kodovou sadou UTF8. jednalo sa ovsem o win2000. akosi neopisujes tvoju konfiguraciu, takze ti asi nikto neporadi.
      • Re: Re: Zle zobrazovanie diakritiky v nazvoch sub. 26.01.2006 | 12:53
        Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
        konfigurácia je vyššie uvedená.... UTF8 bolo použité... Veď a práve to, mi je zvláštne... :-(
        301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
        • Re: Re: Re: Zle zobrazovanie diakritiky v nazvoch 26.01.2006 | 17:25
          WlaSaTy   Návštevník
          zabudol si upravit kedy a kde. mohlo sa ti stat ze si si pomiesal znakove sady v nazvoch suborov.
          • Re: Re: Re: Re: Zle zobrazovanie diakritiky v nazv 27.01.2006 | 10:47
            Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
            Pomiesal znakove sady??? Tot je hlupost.... Ono ovsem nech menim kodovanie akokolvek tak vzdy vydim iba tie iste znaky... Proste nic sa nemeni... Ako keby ma necel posluchat.. :-)
            301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zle zobrazovanie diakritiky v 27.01.2006 | 16:46
              WlaSaTy   Návštevník
              pokial mas NTFS s utf8 a zapisal si tam nieco s LATIN2 (8859-2) tak si to pomiesal. rovnako ked mas FAT s latin2 a zapisal si tam nieco s utf tak to mas pomiesane.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zle zobrazovanie diakritik 30.01.2006 | 14:39
                Jaroslav Petráš   Návštevník
                Tu ide ale o to ze na mojej ext3 /home particii to robi taky isty problem... S tym NTFS a FAT by som potreboval zistit ci neexistje nieco pre prevod nazvov do utf8... V Ubuntu to napr. bolo.... (pridanie utf8 do fstabu, v pripade ntfs to bolo nls=utf8) Pozri Clanok o Ubuntu //Tam bol moj fstab... Particiu ktoru pripajam ako /home neformatujem... Pod Ubuntu teda kodovanie slo pod SW nie... Nenapada ma nic co by som mohol pouzit... :-(
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zle zobrazovanie diakr 30.01.2006 | 16:37
                  WlaSaTy   Návštevník
                  pokial ma ten slackware podporu utf, tak by to malo fungovat. aspon na linuxove suborove systemy.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zle zobrazovanie d 31.01.2006 | 14:32
                    Jaroslav Petráš   Návštevník
                    A to je ten problem... Kernel som skompiloval tak ze ju ma.... A vobec aj pre vsetky rozne formaty...
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zle zobrazovan 31.01.2006 | 16:52
                      WlaSaTy   Návštevník
                      ak si dobre spominam, tak nestacilo mat podporu unicode iba v kerneli. ale bolo ju treba mat aj v glibc a aplikaciach. a popripade aj premenovat nazvy suborov ak sa to neudialo pri instalacii. inac si si mohol pomiesat znakove sady.