Zle zobrazovanie diakritiky v nazvoch sub.

Sekcia: Konfigurácia 31.01.2006 | 16:52
Avatar Jaroslav Petráš Debian sid/experimental@amd64  Používateľ
Skompiloval som kernel... Zahrnul som podporu snad pre vsetky znakove sady ake boli dostupne a ako nls default som nastavil utf8... Avsak subory s diakritikou sa nezobrazuju stale spravne a vidiet iba kadejake ine znaky... utf8 volbu do fstabu som skusal, ale bez vysledku... Pouzite distro: Slackware 10.2 a kernel 2.6.13 ... diakritika sa nezobrazuje na particiach FAT32 a NTFS (pritom codepage je 852 a iso8859-2 abo utf8) A co je najcudnejsie ani na ext3 ktora je pripojena ako /home .... Viete helpnut??
301 Keyboard Error <br/> Press any key to resume or F1 for setup...<br/> cyberasylum.eu
    • Re: Zle zobrazovanie diakritiky v nazvoch sub. 25.01.2006 | 19:32
      WlaSaTy   Návštevník
      ak mas inu znakovu sadu pouzitu pri zapise nazvov suborov a inu pouzitu pri citani nazvov suborov tak je to pochopitelne. pod akou znakovou sadou si zapisoval nazvy na dany zvazok ext3? ked som sa hral s ntfs, tak mi to fungovalo s kodovou sadou UTF8. jednalo sa ovsem o win2000. akosi neopisujes tvoju konfiguraciu, takze ti asi nikto neporadi.
      • Re: Re: Zle zobrazovanie diakritiky v nazvoch sub. 26.01.2006 | 12:53
        konfigurácia je vyššie uvedená.... UTF8 bolo použité... Veď a práve to, mi je zvláštne... :-(
        301 Keyboard Error <br/> Press any key to resume or F1 for setup...<br/> cyberasylum.eu
        • Re: Re: Re: Zle zobrazovanie diakritiky v nazvoch 26.01.2006 | 17:25
          WlaSaTy   Návštevník
          zabudol si upravit kedy a kde. mohlo sa ti stat ze si si pomiesal znakove sady v nazvoch suborov.
          • Re: Re: Re: Re: Zle zobrazovanie diakritiky v nazv 27.01.2006 | 10:47
            Pomiesal znakove sady??? Tot je hlupost.... Ono ovsem nech menim kodovanie akokolvek tak vzdy vydim iba tie iste znaky... Proste nic sa nemeni... Ako keby ma necel posluchat.. :-)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zle zobrazovanie diakritiky v 27.01.2006 | 16:46
              WlaSaTy   Návštevník
              pokial mas NTFS s utf8 a zapisal si tam nieco s LATIN2 (8859-2) tak si to pomiesal. rovnako ked mas FAT s latin2 a zapisal si tam nieco s utf tak to mas pomiesane.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zle zobrazovanie diakritik 30.01.2006 | 14:39
                Jaroslav Petráš   Návštevník
                Tu ide ale o to ze na mojej ext3 /home particii to robi taky isty problem... S tym NTFS a FAT by som potreboval zistit ci neexistje nieco pre prevod nazvov do utf8... V Ubuntu to napr. bolo.... (pridanie utf8 do fstabu, v pripade ntfs to bolo nls=utf8) Pozri Clanok o Ubuntu //Tam bol moj fstab... Particiu ktoru pripajam ako /home neformatujem... Pod Ubuntu teda kodovanie slo pod SW nie... Nenapada ma nic co by som mohol pouzit... :-(
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zle zobrazovanie diakr 30.01.2006 | 16:37
                  WlaSaTy   Návštevník
                  pokial ma ten slackware podporu utf, tak by to malo fungovat. aspon na linuxove suborove systemy.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zle zobrazovanie d 31.01.2006 | 14:32
                    Jaroslav Petráš   Návštevník
                    A to je ten problem... Kernel som skompiloval tak ze ju ma.... A vobec aj pre vsetky rozne formaty...
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zle zobrazovan 31.01.2006 | 16:52
                      WlaSaTy   Návštevník
                      ak si dobre spominam, tak nestacilo mat podporu unicode iba v kerneli. ale bolo ju treba mat aj v glibc a aplikaciach. a popripade aj premenovat nazvy suborov ak sa to neudialo pri instalacii. inac si si mohol pomiesat znakove sady.