sieť server linux, uživatelia linux a windows

Sekcia: Konfigurácia 25.01.2006 | 23:31
Avatar rastokk arch  Používateľ
Server Mandrake 10.0, clienti winxp, win 98. K tejto fungujúcej sieti som pripojil klienta Suse 9.2. Moja otázka, Ako sa dostanem zo Suse 9.2 na sieť, na zdielané adresare na servere a taktiež na adresare windows. Samba slúži aj na zdielanie medzi dvoma linuxami, alebo len linux-windows? Sieť mi funguje. Internet, ping na jednotlivé pc taktiež. Chcem aby som videl pc v sieti. Niesom moc v linuxe dobry ale skúšam.
    • Re: sieť server linux, uživatelia linux a windows 25.01.2006 | 19:45
      WlaSaTy   Návštevník
      :Ako sa dostanem zo Suse 9.2 na sieť ... :Sieť mi funguje. ak funguje, tak si na sieti. :na zdielané adresare samba :na servere zavisi od toho co dany server poskytuje. databazu? web? postu? diskovy priestor? vzdialeny terminal? :Samba slúži aj na zdielanie ... Samba sluzi na zdielanie diskoveho priestoru a aj na autorizaciu. :Chcem aby som videl pc v sieti. smbclient, do konkeroru zadat smb:// a najdu sa aj ine sposoby. skoda ze si sa nevyjadril co presne chces.
      • Re: Re: sieť server linux, uživatelia linux a wind 25.01.2006 | 19:53
        Avatar rastokk arch  Používateľ
        diky za rychlu odpoveď. Takže podrobnejšie. Keď v konkeroru idem na sieť a potom na win sieť tak mi napíše chybové hlásenie, že v sieti nenašlo žiadnu pracovnú skupinu.
        • Re: Re: Re: sieť server linux, uživatelia linux a 25.01.2006 | 21:16
          WlaSaTy   Návštevník
          a mate v praci aj pracovnu skupinu (workgroup)? uz som videl aj siete kde take nastavenie nemali. a nejednalo sa o malicku firmicku kde je do 10 pocitacov.
          • Re: Re: Re: Re: sieť server linux, uživatelia linu 25.01.2006 | 22:59
            Avatar rastokk arch  Používateľ
            pracovna skupina tam je. Ináč skúšal som to teraz doma na sieti kde su win a ja mam mandrivu a na pc s win sa dostanem napr. aj krusaderom. Nemam nainstalovanu ani sambu. Lenze doma mame siet P2Pa v praci server-klient. Neviem preco ked sa dostanem z win na server na zdielane adresare cez sambu tak sa tam neviem dostat z klienskeho linuxu. Uzivatela som vytvoril aj do systemu aj do samby je v skupine ako ostatni win uzivatelia.
            • Re: Re: Re: Re: Re: sieť server linux, uživatelia 25.01.2006 | 23:18
              WlaSaTy   Návštevník
              asi si pod linuxom neprihlaseny do domeny. tym padom server nevie ze si to ty a nedovoli ti lozit po jeho diskoch.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: sieť server linux, uživate 25.01.2006 | 23:31
                Avatar rastokk arch  Používateľ
                jasne. asi to tak bude. hned zajtra sa na to pozriem. Diky