direct rendering problem..

Sekcia: Hardware a Drivery 24.03.2006 | 21:56
sox   Návštevník
Ahoj, mam problem s 3d akceleraciou. mam ATI radeon 7500 a pokusal som sa to rozbehat podla niekolkych navodov co som vygooglil ale nepodarilo sa mi to .. mam gentoo (2.6.14-gentoo-r5) skompiloval som ako modul AGP Support (agpgart) dalej podporu pre moj VIA cipset a vypol som Direct Rendering Manager. po kompilacii jadra nasledovalo #emerge ati-drivers #emerge x11-drm #fglrxcofig #opengl-update ati este som pridal do modules.autoload.d (2.6) riadky agpgart a via_agp (aj fglrx). no problem nastal az potom ked som chcel natiahnut fglrx do jadra .. #modprobe fglrx FATAL: Error inserting fglrx (/lib/modules/2.6.14-gentoo-r5/video/fglrx.ko): No such device tu som sa zasekol a nevim co dalej :( uz som googlil a na ziadnom fore som to nevedel najst . dik za akukolvek pomoc ..
    • Re: direct rendering problem.. 24.03.2006 | 01:26
      Pax   Návštevník
      na kartach radeon 7500 nepobezi origi ati driver fglrx, iba origi driver xorgu, cize do konfigu musis dat namiesto fglrx driver radeon, vtedy to bude behat inac da da vygooglit okolo drivru ku 7500, len treba hladat ako linux driver for radeon 7500, a neviazat sa na konkretnu distrubuciu(distribucii je milion, ale linux je to stale ten isty;) )
      • Re: Re: direct rendering problem.. 24.03.2006 | 17:02
        NasaK   Návštevník
        To akoze fakt smrtelne brutalne vazne? ;) Tak to som rad, ze som sa do toho este nepustil lebo by som zbytocne tahal dost vela MB, co je pri mojej linke... ;o) Btw driver "radeon" nema dri, vsak?
        • Re: Re: Re: direct rendering problem.. 24.03.2006 | 21:56
          WlaSaTy   Návštevník
          preco by ovladac radeon nepouzival dri? ja mam sice 9200 ale bez pouzitia binarnych ovladacov a funguje bez najmensieho problemu.