Struktura adresarov

Sekcia: Ostatné 29.01.2006 | 16:29
Denadriel   Návštevník
Ked stem vytvorit struktury adresarov tak som pouzil #tar -xvjpf /mnt/cdrom/stages/stage3-x86-2005.1.tar.bz2 -C /mnt/gentoo vypisalo to najprv: Buffer I/O error on device hdc, logical block 302758 bzip2:Compresed file ends unexpectedly perhaps it is corupted *posible*reason follows bzip2:Input/Output eror Input file = (stdin),output file = (stdout) tar : Child returned status2 tar : Errors exit delayed from previous erors It is posible that the compres files have became corupted +bzip recover poradte co dalej pls,, neviem ci to je pre moj komp ale potom som skusil ten tar ale pre pentium3 a prebehlo akoby take vytvorenie nejakych adresarov ale ked som pridal prikaz mount -t proc none /mnt/gentoo/proc aby malo gentoo pristup k aktualnym informaciam mi vypisalo ze not found ( pls help btw.. postupoval som podla navodu tuna
    • Re: Struktura adresarov 29.01.2006 | 02:08
      WlaSaTy   Návštevník
      ten disk je v poriadku? zisla by sa kontrola ci nema bad sektory. co sa tyka zlozitosti instalacie, nebolo by vhodnejsie pouzit cdcko s instalatorom? a to nehovorim o jednej malickosti. gentoo 2005.1 malo jeden velkyy bug, ktory sa napravil v 2005.1-r1. a z tej verzie vychadza cdcko s instalatorom. ftp://ftp.sh.cvut.cz/DATA/gentoo/experimental/x86/livecd/livecd-x86-installer-2005.1-r1.iso
      • Re: Re: Struktura adresarov 29.01.2006 | 12:15
        Denadriel   Návštevník
        no dufam ze je v poriadku . a ako by som mohol skontrolovat to CD ? no sak a ake mam cd ?? Ja som si stiahol najnovsie z Gentoo.org pre x86 universal aj packadges.. ale nejako to nefrci :( To teraz budem musiet tahat nove CD ?? kua takze asi znova nahodim Win :( Alebo mozem pouzit aj inu stage3 ako tu ktora mi nejde ?? Ja mam 800Mhz AMD Duron ale neviem ktoru stage3 mam zvolit pre procak je tam na vyber z AtlonuXP (ten asi nie )potom Pentium4 (tiez nie) i686 ( ??) x86 ( ten mi nejde ,ku...) a posledny pentium3 ( ??? ) pls poradte
        • Re: Re: Re: Struktura adresarov 29.01.2006 | 12:55
          WlaSaTy   Návštevník
          dufat mozes ale ten disk je treba skontrolovat. od toho existuje v linuxe program badblocks. ale daj si pozor pri vybere parametrov aby si si nahodou nieco na tom fyzickom disku nezmazal. pytas sa preco zrovna tento program? pretoze vsetky scandisk-y, chkdsk-y, fsck-y a podobne program-y zasadne kontroluju iba casti disku ktore su zapisane. a ta chyba vyzera byt na neobsadenom kuse harddisku. ako by si si mohol skontrolovat to cd?, tak ze po stiahnuti ho overis cez md5sum, alebo gpg. samozrejme este pred tym ako ten obraz cd zmazes. inac tie stages si mozes stiahnut aj osve, jedna sa len o subory. skus ich najst a pri nich najdes subory s koncoukou md5. a ktory stage mozes pouzit? najbezpecnejsie je x86 zvany 386. ale ci budes musiet tahat nove CD je otazne. najprv si musis skontrolovat harddisk.
          • Re: Re: Re: Re: Struktura adresarov 29.01.2006 | 13:39
            Denadriel   Návštevník
            no spravil som taku vec ze som zvolil stage3 pre i686 .. pokracoval som nasledovne podla navodu a teraz som sa dopracoval k takemu obrazu kde je napisane ze compiling 2.6.12 Gentoo a este nejake drobne :) Neviem ci to je dobre asi som si mal skontrolovat ten disk ale podla mna by nemal byt chybni ked som ho naformatoval nie ? Hm a tie md5sum bezia pod windowsom ? ci by som ich mohol skontrolovat tam .. A nemohlo to byt napalene s chybami ? nezalezi od rychlosti napalovania aj ??
            • Re: Re: Re: Re: Re: Struktura adresarov 29.01.2006 | 16:29
              WlaSaTy   Návštevník
              :Hm a tie md5sum bezia pod windowsom ? skus do google zadat md5sum.exe :A nemohlo to byt napalene s chybami ? mohlo, zalezi od spolahlivosti tvojej mechaniky. od jej veku a posledneho cistenia.... :nezalezi od rychlosti napalovania aj ?? ano, vid odpoved na "a nemohlo by to byt napalene s chybami?" inac instalacia gentoo by sa dala prirovnat k full stress testu na pocitac. ak zbehne tak mas pocitac plne funkcny a vydrzi aj atomovu bombu. inac treba pozriet ci nie je pretaktovany, ci mas v poriadku pamete (pomocou memtest-u ktory mas aj na tom cdcku), ci nemas zalomene kable, ci sa ti neprehrieva CPU,...