problem so zvukom na doske problem so zvukom na

Sekcia: Hardware a Drivery 30.01.2006 | 19:41
Avatar alcik debian  Používateľ
Mam starsi pocitac (pentium 233) a na nom naistalovany debian s jadrom 2.6.11 a rad by som si nechal len linux a windows vymazal, lenze pod linuxom mi nejde zvuk (pod windowsom 98 se mi ide) Zvukovku mam integrovanu na doske a prikaz lspci mi ku zvukovke vypise toto >0000:00:0b.0 Multimedia audio controller: Cirrus Logic CS 4610/11 [CrystalClear SoundFusion Audio Accelerator] (rev 01) > Flags: medium devsel, IRQ 5 Memory at f0100000 (32-bit, non-prefetchable) [size=4K] > Memory at f0000000 (32-bit, non-prefetchable) [size=1M] Moduly som si skompiloval a potom som spustil >alsaconf Vsetko prebehlo v pohode a na koniec mi vypisalo toto >Running update-modules... >Loading driver... >Setting default volumes... >Saving the mixer setup used for this in /var/lib/alsa/asound.state. >/usr/sbin/alsactl: save_state:1194: No soundcards found... >=============================================================== > >Now ALSA is ready to use. >For adjustment of volumes, use your favorite mixer. >Have a lot of fun! a samozrejme kedze mi vypisalo chybu takze mi to nejde Prosim pomozte mi , ak este potrebujete dalsie informacie rad poskytnem. vopred DAKUJEM
    • Re: problem so zvukom na doskeproblem so zvukom na 30.01.2006 | 19:41
      puco   Návštevník
      No v alsa how-to som nasiel toto: The most important difficulty is with the Crystal chipsets, for these the ALSA-drivers are not auto probing. More recent information may be acquired from the INSTALL file in the driver-directory. To moze byt zdrojom problemov. Ale nasiel som aj tuto stranku http://www.airlineticket-center.com/suresh/linux/laptop/sound.html ktora vyzera tak, ze popisujepresne ako rozbehat danu zvukovu kartu. Staci pohladat cez google.