Problémy s win aplikáciami na lin...

Sekcia: Ostatné 16.03.2006 | 20:07
Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
Mám problém. Nemôžem rozbehať alebo lepšie povedané rozbehám ale nie celkom windowsácke aplikácie po linuxom. Wine je síce dobré, ale moju oblúbenú hru Lineage II nemám šancu spustiť. Rád by som si zahral aj MA Payne II, ale akosi to trvá. S tým "nie celkom" to myslím: napr. keď si spustím prekladový slovník tak mi spustí aplikáciu, ale polia so slovíčkami sú prázdne. Nie že by som mal niečo proti WINE, ale je to neefektívne. Kde sa dá volne stiahnuť CEDEGA al. Win4lin al. VMware na SUSE Linux 10.0?
Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
    • Re: Problémy s win aplikáciami na lin... 30.01.2006 | 16:41
      mikulas   Návštevník
      skus tuto http://mail.urh.ru/soft/Cedega/
      • Re: Re: Problémy s win aplikáciami na lin... 31.01.2006 | 15:57
        Trubiroh   Návštevník
        Stiahol som v minulosti hentu cedegu z torrentu. Stale to chce updatovat - vyupadatoval som.. potom som zaskrkol ze neakutualizovat automaticky. Mahodilo ma do menu... dal som moutnut CD rom kde som mal HL 2 a nic... proste nic. Ono to bude v tom ze nemam ten acc? Ako sa da potom stiahnut cez CVS a co je vlastne CVS a ako sa k nemu dostanem???
        • Re: Re: Re: Problémy s win aplikáciami na lin... 15.03.2006 | 20:31
          Avatar Cruelboy Mandrake 10.1 - KDE  Používateľ
          Na cedege mountovanie nefunguje tak ako vo win ze sa ti automaticky spusti autorun a priebeh instalacie. Cedega len namountuje CD v mechanike do lin. Ty musis kliknut na Install, napisat meno hry (podla vlastneho vyberu) a zadat cestu k namountovanemu CD (napr. /mnt/cdrom/nhl06) a vybrat exe subor, zvacsa je to setup.exe alebo autorun.exe najlepsie je vybrat to exe ktore sa automaticky spusta vo win. Potom sa riadis pokynmi instalatora. Po nainstalovani sa ti zobrazi vlavej casti okna Cedegy nazov hry ktoru si instaloval a v pravej casti exe-cka ktore su spustitelne. Spustis to exe ktore urcuje spustenie hry resp to ktore si spustal vo win (napr. nhl06.exe) a hra by sa mala spustit. Mne konkretne nhl06 pod cedegou len otvori a zatvori cierne okno a skonci. neviem co s tym je, ale nhl06 mi neslo ani vo win a problem bol ten isty.
    • Re: Problémy s win aplikáciami na lin... 30.01.2006 | 16:41
      WlaSaTy   Návštevník
      cedega zvykla byt volne stiahnutelna cez CVS. Win4lin a WMWare su komercne aplikacie, teda wmware ma player zdarma, ale niekto s licenciou musi poskytnut image a k tomu samozrejme treba aj licenciu na windows.
      • Re: Re: Problémy s win aplikáciami na lin... 31.01.2006 | 11:03
        Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
        Stým Windowsom to nebude problém. Mám ho po slovensky BLACK CD
        Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
        • Re: Re: Re: Problémy s win aplikáciami na lin... 31.01.2006 | 14:19
          quix   Návštevník
          skoda,ze sa tym chvalis
          • Re: Problémy s win aplikáciami na lin... 11.02.2007 | 00:45
            ooo   Návštevník
            === skoda,ze sa tym chvalis ===

            A to co ma znamenat, haaa?

    • Re: Problémy s win aplikáciami na lin... 31.01.2006 | 16:17
      Avatar thinos Mandriva / fluxbox /  Používateľ
      hmm ja bez problemov rozbeham office,adobe photoshop a ine veci ale co potrebujem (COREL DRAW 12) mi nejde. nerozbehli ste ho niekto?
      • Re: Re: Problémy s win aplikáciami na lin... 15.03.2006 | 20:33
        Avatar Cruelboy Mandrake 10.1 - KDE  Používateľ
        Ja osobne pouzivam ako nahradu za adobe photoshop = > GIMP.
        • Re: Re: Re: Problémy s win aplikáciami na lin... 16.03.2006 | 20:07
          Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
          Plnohodnotna praca s CMYK colorspace chybuje...
      • Re: Problémy s win aplikáciami na lin... 10.02.2007 | 17:56
        kirro   Návštevník
        funguje len 11
    • Re: Problémy s win aplikáciami na lin... 10.02.2007 | 21:23
      gabriel   Návštevník
      vmware server je zadarmo-staci sa zaregistrovat, legalna cedega je v mandrive 2007cz-staci kupit, ale tie windovsy black-no fuj! To sa mi nepaci.