Príbeh jednej inštalácie (mc) - s otazkou

Sekcia: Ostatné 20.02.2005 | 22:32
VladoH   Návštevník
Takto som instaloval Midnight commander: stiahol som si prislusny *.tar.gz subor rozbalil ho, a spustil som ./configure ale vyhlasilo mi ze chyba GLIB kziznica. Stiahol som ju z netu rozbali a spustil ./configure:-) a tentokrat chybala GETTEXT kniznica. Stiahol som ju a rozbalil ale tentokrat pri configure iba vypisalo iba error 1 a error3, nastasie nikde v priloz. suboroch nebolo vysvetlene co su to za chyby a tak sa prerusil proces instalovania. Ale zrazu som zistil ze zCD Mandraku sa da balik GETTEXT instalovat priamo. Podarilo sa. Podarilo sa nasledne nainstalovat GLIB. Ale Midnight Commander nevie o tom ze GLIB tam uz je:-)) Ako mu to mam vysvetlit. Alebo mam GLIB nainstalovat znovu a uviest PREFIX, vie my to niekto jednoducho podať? Ďakujem
    • Re: PrA­beh jednej inLAtalAAcie (mc) - s otazkou 20.02.2005 | 20:57
      jiriczech   Návštevník
      Urcite jde taky ke skriptu configure u mc pridat neco jako --with-glib=path... mrkni na ./configure --help
      • Re: Re: PrA­beh jednej inLAtalAAcie (mc) - s otazk 20.02.2005 | 22:32
        Vlado   Návštevník
        A aky tam zadam cestu, ako viem kde je to nainstalovane, mam hladat nejaky adresar? Da sa to polopatisticky povedat??? :-)
    • Re: Príbeh jednej inštalácie (mc) - s otazkou 20.02.2005 | 22:17
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      na kompilaciu vzdy potrebujes balick devel. Napr.: glib-devel, tetex-devel, mysql-devel...
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Príbeh jednej inštalácie (mc) - s otazkou 20.02.2005 | 22:32
      fofo   Návštevník
      preco si nenainstalujete mc z CD? alebo hladajte na rpmfind.net...