Grub a Mrkvosoft

Sekcia: Konfigurácia 06.02.2006 | 20:40
rooter   Návštevník
Na pocitac zo systemami Debian (hda2) a Windows 98 (hda1) som doinstaloval Windows XP (hda4) Ako som ocakaval, XP mi pri instalaci odstranilo Grub a vytvorilo svoj vlastny spustac, ktory (samozrejme) neobsahoval Linux. Tak som pouzil Grub boot disketu, zapol som linux a znova nahral grub do pocitaca, lenze po restartovani sa uz nedal spustit ani jeden Windows Windows 98 pri zavadzani hlasi: GRUB geom error XP hlasi: Remove system disk or other media. (nemam tam disketu) Press any key to continue (stlacim enter) DISK BOOT FAILURE, PLEASE INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER (stlacim enter a zapne sa znovu grub) Skusal som aj skryvanie particie v grube pomocou hide a unhide aby som Windowsom zabranil sa navzajom vidiet, ale bezvysledne. Chcel by som sa opytat ako spustit XP a 98, pripadne len 98.
    • Re: Grub a Mrkvosoft 03.02.2006 | 15:18
      nano   Návštevník
      v rescue mode treba obnovit grub cez grub-install, potom nabootovat instalacku xp, dat zachrannu konzolu a pouzit prikaz fix mbr
      • Re: Re: Grub a Mrkvosoft 03.02.2006 | 17:16
        aaa   Návštevník
        a nie nahodou naopak? Najprv fix mbr a potom nainstalovat grub?
        • Re: Re: Re: Grub a Mrkvosoft 03.02.2006 | 18:03
          quix   Návštevník
          ano, naopak :) najprv dat do poriadku XP a potom Linux. Widly su "priatelske" a spravaju sa tak ako sa da cakat, spravia vsetko pre to aby prezili ;).
          • Re: Re: Re: Re: Grub a Mrkvosoft 06.02.2006 | 16:58
            rooter   Návštevník
            Dobre. Takze xp uz funguje... ale poradte co s tym windows 98. stale hlasi tu istu chybu ako predtym
            • Re: Re: Re: Re: Re: Grub a Mrkvosoft 06.02.2006 | 17:07
              NAQOYQATSI   Návštevník
              ja to mam rovnako spravene ... na jednom fyzickom disku linux, XP a w98 zariadene to mam tak, ze najprv si v grube vyberam ci chcem linux alebo windows.. a potom ak chcem win, tak je tam menu (uz nie grub) ktore sa da upravovat z XPcka, tusim ze je standardne ulozene na Ccku v subore boot.ini ... ale rucne by som to neupravoval.. radsej si bootni xpcko a tam sa da nejak k tomu doklikat. (tento pocitac, vlastnosti .. a niekde tam to je) ked som to instaloval, tak som musel najprv na C dat w98, potom xp .. napr. na D .. a nakoniec linux
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Grub a Mrkvosoft 06.02.2006 | 20:08
                rooter   Návštevník
                myslim ze to iste menu co si povedal aj ty som tam predtym mal aj ja. ale ked som tam potom nahodil grub, tak to menu uz nefungovalo (skusal som to presne podla manualu na gnu.org/software/grub grub> rootnoverify (hd0,0) grub> chainloader +1 grub> makeactive grub> boot) hlasilo to odvtedy stale to iste: GRUB geom error a napadlo ma: nevyrobil by mi niekto obraz boot diskety pre win98 a uploadnut ho napr na rapidupload.com, ze by som to skusil nastartovat... no lebo tu naokoli uz nikto nema win98, len ja som rarita :)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Grub a Mrkvosoft 06.02.2006 | 20:40
                  boby   Návštevník
                  tu si stiahni floppy win98: http://www.freepctech.net/files/WIN98SE.exe