Memtest a formatovanie

Sekcia: Ostatné 03.02.2006 | 19:38
Denadriel   Návštevník
Dobre rano :) no ako tak pozeram tak dobry den... Chcem sa opytat zase taku jednu primitivnu vec co vas mozno nastve :p ale mna -zaciatocnika celkom zaujima... Mohli by ste mi prezradit ako funguje memtest ? pre tych menej trpezlivych so mnou dajte aspon link ked vas trapi vypisovanie:) Lebo testujem prave tu pamat ale neviem co to vlastne robi a rad by som sa k tomu dostal na kloub. Sice rozumiem tym anglickym vyrazom ale tie skratky ??? Pravdu povediac som este negooglil takze ma nebite. a druha vec . alebo skor question : akym programom alebo akym prikazom mozem naformatovat disk ? Teda ak robim instalaciu a na kompe sa uz nachadza nainstalovany WinXP a ja chcem iba Linux ... Teda aspon by som chcel naformatovat disk a potom dat Linux :) Svoje diskusie som si cital ale nejako som sa nepresvedcil o konkretnych prikazoch . mozno som nieco prehliadol ... ok dakujem vam za vasu trpezlivost :P
    • Re: Memtest a formatovanie 03.02.2006 | 14:44
      MAd MAx   Návštevník
      o memteste nic neviem ale formatovanie sa roby cez mkfs napriklad mkfs.xfs mkfs.ext2 atd... na zaciatok by som doporucoval pozret "man mkfs" lebo mkfs ma hodne svicov pre rozne fs atd...
    • Re: Memtest a formatovanie 03.02.2006 | 19:38
      WlaSaTy   Návštevník
      zdrojaky memtestu su dostupne. tak isto aj dokumentacia k nemu. ale vyzaduje to aspon zakladnu znalost technickej anglictiny. ak napises memtest do google, tak sa dostanes na ich domovsku stranku rychlejsie ako svetlo.