Problem so zvukom v Mandrake 10.1

Sekcia: Hardware a Drivery 22.02.2005 | 09:50
Avatar lumo mandrake 10.2  Používateľ
Mam zakladovu dosku GIGABYTE 8I915P-G a na nej zvukovu kartu. Stiahol som z internetu driver_audio_azalia_linux[1].gz. Viem ze je to spakovane, ale neviem co stym mam robit. Pomozte.
    • Re: Problem so zvukom v Mandrake 10.1 21.02.2005 | 11:52
      Avatar petermi   Používateľ
      pre zmenu mne po instal jadra 268124 vypadol zvuk na intel 865perll konecne som rozchodil nvidia g6600gt naplno v root som spustil zvuk ale v uzivatelovi mi nejde, ze vraj nemam povolenia a k teme len tolko ze treba rozbalit pomocou ark alebo pravym tlacidlom na mysi vybrat akciu -rozbalit sem- a vytvori sa subor ale bez pripony .bz v shell konzole treba spustit prikazom sh /cesta/nazovsuboru ,a vsetko by malo prebehnut podla pokynov aspon mne to tak funguje v mdk10.1 len pod tym uzivatelom inym ako root mi nejde sndserver treba zmenit asi povolenia to mi tam pise
      • Re: Re: Problem so zvukom v Mandrake 10.1 21.02.2005 | 12:21
        Avatar lumo mandrake 10.2  Používateľ
        Odskusam a dam vediet.
        • Re: Re: Re: Problem so zvukom v Mandrake 10.1 21.02.2005 | 12:35
          Avatar petermi   Používateľ
          vypisuje mi presne toto Sound server informational message: Error while initializing the sound driver: device: default can't be opened for playback (Permission denied) The sound server will continue, using the null output device. nema niekto radu?
          • Re: Re: Re: Re: Problem so zvukom v Mandrake 10.1 21.02.2005 | 12:38
            Avatar petermi   Používateľ
            toto je cista komedia v mplayeri mi ide zvuk len v systeme nie amarok nehraje mp3 ani iny zvuk
            • Re: Re: Re: Re: Re: Problem so zvukom v Mandrake 1 22.02.2005 | 09:50
              Avatar lumo mandrake 10.2  Používateľ
              Subor som rozbalil. Prihlasil som sa sa ako root a spustil som ho. Vypisalo mi toto: "YOU NEED TO EXTRACT THE ALSA DRIVER DIRECTORY INTO THIS DIRECTORY" "AND CREATE A SYMBOLIC LINK TO IT CALLED alsa-driver" "BEFORE PROCEEDING!" Nerozumiem tomu dobre.