Kubuntu 5.10 hneva...

Sekcia: Ostatné 10.03.2006 | 06:15
Avatar Maroš (K)ubuntu,  Používateľ
DObry Den! Vcera som asi na 3 pokus zistil ako rozdelit disky a prisla na rad instalacia ktora prebela uspesne.Distro sa mi hned velmi zapacilo skvele na deskop bolo pekne alee aj rychle. Mal som zvoleny pri instalacii slovensky jazyk ale napriek tomu moje kubuntu na mna rozpravalo anglicky. Co sa s tym da robit ...? pomozte prosim
    • Re: Kubuntu 5.10 hneva... 04.02.2006 | 13:19
      ---   Návštevník
      potrebujes dinstalovat kde-i18n-sk a mozno aj openoffice.org2-l10n-sk
      • Re: Re: Kubuntu 5.10 hneva... 04.02.2006 | 13:21
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        $ sudo "apt-get install kde-i18n-sk openoffice.org2-l10n-sk language-pack-sk language-pack-sk-base"
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: Kubuntu 5.10 hneva... 04.02.2006 | 13:28
          ---   Návštevník
          bez tych uvodzoviek
          • Re: Re: Re: Re: Kubuntu 5.10 hneva... 04.02.2006 | 14:15
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            aha, ok, ja som uz (k)ubuntu velmi dlho nepouzival (ale aj tak si myslim, ze by to islo :).
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Re: Re: Re: Re: Kubuntu 5.10 hneva... 04.02.2006 | 17:05
              Avatar Maroš (K)ubuntu,  Používateľ
              este by som chcel vediet jednu vec..: nemal som vela casu sa v no hrabat a nepochopil som instalacii ... pokial viem kubuntu je na debe spraveny takze sa tam daju instalovat vsetky baliky z debianu .deb alebo v nom idu aj rpm-baliky alebo fuguje instalacia softu nieco ako je v gentee emerge nazov suboru ak ano ako na to alebo mi hodte nieaky link kde sa s tym zaoberali pretoze tak troska s tym nevie pohnut a nic som nenasiel. J suse ked som mal bol super prepracovany control panel kde bolo vsetko bez problemu mal som pocit zo suse ze to bola vedsia klikacka ako Ms okno ale Kubuntu mi pripada troska zlozitejsie a pritom jednoduchsie distro diq moc vsetkym co mi odpovedali a odpovedia...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kubuntu 5.10 hneva... 04.02.2006 | 17:32
                abc   Návštevník
                niekde v menu pozri program ADEPT alebo KYNAPTIC , je to soft na jednoduche instalovanie programov. Ak sa ti nebude pozdavat ani jeden tak si doinstaluj synaptic ,ten je asi najkvalitnejsi. baliky sa instaluju prikazom $ sudo dpkg -i balik.deb alebo priamo z internetu (ako je uz vyssie napisane) $ sudo apt-get balik
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kubuntu 5.10 hneva... 04.02.2006 | 19:02
                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                  kubuntu ma kynaptic uz predinstalovany. Kynaptic je vlastne synaptic len je prepisany do Qt.
                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kubuntu 5.10 hneva 04.02.2006 | 22:41
                    Nyo   Návštevník
                    A este mam poslednu otazocku preco mi kubuntu nevidi vobec disky....? 3x 80 gb ntfs a nevidim z nich ani kusok.... v mandrake aj suse som ich videl tada linux ich videl tak tedda nechapem.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kubuntu 5.10 h 05.02.2006 | 13:59
                      Denadriel   Návštevník
                      Co oci nevidia to srdce neboli :)
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kubuntu 5.10 h 05.02.2006 | 14:02
                      ---   Návštevník
                      skopiruj sem obsah suboru /etc/fstab a podla toho sa uvidi co tam je...treba ich zrejme "zviditelnit" rucne .
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kubuntu 5. 05.02.2006 | 16:36
                        Nyo   Návštevník
                        # /etc/fstab: static file system information. # # proc /proc proc defaults 0 0 /dev/hdb1 / ext3 defaults,errors=remount-ro 0 1 /dev/hdb6 none swap sw 0 0 /dev/hdc /media/cdrom0 udf,iso9660 user,noauto 0 0 /dev/hdd /media/cdrom1 udf,iso9660 user,noauto 0 0 /dev/fd0 /media/floppy0 auto rw,user,noauto 0 0
                        • otazka 05.02.2006 | 18:24
                          tino   Návštevník
                          Caves, ked sa bavite o kubuntu, chcel by som sa opytat ci sa do do grafickeho prostredia prihlasit ako root. No a ci sa niekomu podarilo rozbehat Zadacom modem. Na mandrive 10.2 to slo a v kubuntu 5.10, mi to nebavi. Dikes
                          • Re: otazka 05.02.2006 | 18:36
                            123   Návštevník
                            da sa prihlasit do graf. prostredia ako root ,len to nie je standardne povolene . Naco sa potrebujes prihlasovat do linuxu ako root? Je to riskantne ze nieco zmenis - system to ako root-ovi dovoli a nebudes vediet ako to opravit. Ked potrebujes nieco robit ako root tak na to je prikaz sudo. Zadacom nemam tak ti neporadim
                            • Re: Re: otazka 05.02.2006 | 18:42
                              tino   Návštevník
                              no chcel by som si rozchodit ten zadacom. Tak to skusam, ale nemozem menit skoro nic ked niesom root. V mdk slo menit napr. /etc. To by mi trebalo. Ak zmenim privilegia pre /etc, tak to nefunguje pre vsetky podadresare. Sudo funguje aj v graf. prostr.? Teda nie len v konzole?
                              • Re: Re: Re: otazka 05.02.2006 | 18:53
                                ---   Návštevník
                                nerozumiem co potrebujes konkretne spustit ako root v grafike preco chces menit "privilegia" pre /etc ?
                          • Re: otazka 25.02.2006 | 06:25
                            Drom   Návštevník
                            Mandrake si moc s licencema a patentama hlavu nedela, proto je v te distribuci kde co. (K)Ubuntu je v zakladu cisty a svobodny software a patentovane/licencovane veci si tam musis dat sam. Ovladac muze byt licencne zatizeny/proprietarni a proto tam neni. Podicej se a stranky vyrobce.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kubunt 05.02.2006 | 18:47
                          ---   Návštevník
                          skus toto: http://chrool.wz.cz/#automountntfs http://chrool.wz.cz/#listpartitiontables najdes tam vsetko co treba
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ku 23.02.2006 | 04:01
                            Miro   Návštevník
                            Bol som dohnany pouzivat len Kubuntu po zhoreni Windowsackeho disku a som pomerne spokojny.Prikaz riadok nastastie nemusis otvarat. Najde to automaticky fotak, USB klucik a ine veci ktore nezatazuju normalneho pospoliteho cloveka, co chce pracovat na desktop pocitaci a nepraje si byt zatazovany zbytocnostami a preferuje jednoduche ovladanie.. Nieco tomu, ale stale chyba. Moja mama a otec to dost tasko ovladaju. A to je kamen urazu ! Je to ako Open office 1.1, ktory sa mi nepacil a stale mu nieco chybalo. Doslova som proti nemu bojoval ako Savol proti Krisovi. Na Open office 2.0 nedam dospustit a puzivam len to a nic ine. MS office som dal prec a instalujem to vsade kam pridem a zvestujem jeho ucenie kam sa len da... Linux Kubuntu je super, len mu stale daco chyba. Intuitivne ovladanie pre uradnika, otca, mamu. Ked si brat chcel nainstalovat volaky program (na uctovnictvo, blbe Skype, Krusader) stale mu chybali dake kniznice ktore musel tahat s netu a pracne pol dna instalovat. Mama, otec, uradnik by to v zivote nezvladli a kapitulovali... Takze este viac intuitivneho a pohodlneho ovladania v Linuxe a bude to to prave orechove.....
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 23.02.2006 | 17:50
                              ---   Návštevník
                              aby to bolo aspon trochu prave orechove existuje automatix takze staci zase len klikat. Samozrejme nie je to zazrak ,ale dost pomoze: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=66563 http://beerorkid.com/automatix/automatix_5.5-1_i386.deb
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kubuntu 5.10 hneva... 25.02.2006 | 06:28
                Drom   Návštevník
                Nedoporucuju pouzivat repozitare baliku pro debian a vseobecne kde jaky server :). To je na dlouhe vecery s problemy :). Debian a Ubuntu se v detailech mohou lisit a muzes si zpusobit problemy. Vetsina baliku z Debianu by mela byt v (K)Ubuntu taktez. Zkouset debiani balicky muzes, ale nakonec asi zjistis, jako ja, ze to za ty problemy nestoji.
    • Re: Kubuntu 5.10 hneva... 24.02.2006 | 11:04
      lama   Návštevník
      nevie niekto kde sa da stiahnut navod na kubuntu
      • Re: Re: Kubuntu 5.10 hneva... 25.02.2006 | 06:31
        Drom   Návštevník
        Co to je "navod na kubuntu"? :)
        • Re: Re: Re: Kubuntu 5.10 hneva... 27.02.2006 | 13:40
          lama   Návštevník
          respektive manual, teda nieco podobne ako je v panelz nalavo ten k mandrive :)
          • Re: Re: Re: Re: Kubuntu 5.10 hneva... 10.03.2006 | 06:15
            Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
            http://forum.ubuntu.cz/ treba
            -- Buduj vláčky, posílíš mír!