terminal server

Sekcia: Konfigurácia 05.02.2006 | 22:22
Avatar Peter Mint  Používateľ
Ahojte,da sa v Mandrive nainstalovat terminal server?Stare zelezo sa vyuzije,no nic take som tam nenasiel.Dik.
Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
    • Re: terminal server 04.02.2006 | 17:16
      WlaSaTy   Návštevník
      ano da. ak nam samozrejme prezradic aky typ terminal servra to ma byt a ci ma byt ta mandriva jeho klientom alebo servrom.
      • Re: Re: terminal server 04.02.2006 | 17:21
        Avatar Peter Mint  Používateľ
        Chcel by som Mandrivu2006 mat ako server ku ktoremu sa pripoji nejaka ta 486 a.... Mal som to tak skusobne swin2003 a behalo to korektne, zial moje sily na mandrivu nestacia.Udajne ta 486 by mohla bootovat aj zdiskety a rovno sa pripajat po sieti k mandrive.Zial v Mandrive som to skusal tak, ze som naotvaral sedenia a v kazdom sedeni som spustil "prevziat kontrolu mojho stroja" ale to je asi blbost.Dik za odpoved
        Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
        • Re: Re: Re: terminal server 04.02.2006 | 18:50
          WlaSaTy   Návštevník
          najprv by si si mohol nastudovat nieco o tom ako studuje architektura klient-server, bez toho to nepojde.
          • Re: Re: Re: Re: terminal server 04.02.2006 | 19:11
            Avatar Peter Mint  Používateľ
            mam manual mandrivy, postaci mi aj ten?
            Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
            • Re: Re: Re: Re: Re: terminal server 04.02.2006 | 19:13
              WlaSaTy   Návštevník
              neviem, nikdy som ho nevidel. ale tak ma napadlo, nestaci ti nieco ako VNC?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: terminal server 04.02.2006 | 20:01
                Avatar Peter Mint  Používateľ
                Ano staci,ale ako to urobit na strane servera?
                Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: terminal server 04.02.2006 | 22:06
                  WlaSaTy   Návštevník
                  napriklad podla manualu. ak sa ti chce tak si najdes cez google aj nejaky clanok.
            • Re: Re: Re: Re: Re: terminal server 04.02.2006 | 19:19
              azurIt   Návštevník
              to asi nebude ;) odporucam prestudovat toto: http://www.abclinuxu.cz/clanky/navody/jak-nabootovat-linux-po-siti http://www.abclinuxu.cz/clanky/site/jak-nabootovat-linux-po-siti-2-praxe ja som to dakedy davno riesil tak, ze som na klientov nahodil FreeDOS a v nom potom cez nejake utility (bohuzial si uz nepametam ako sa volali) cez tftp z terminal servera stiahol jadro, nabootoval a pripojil / cez nfs (tiez z terminal servera).
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: terminal server 04.02.2006 | 20:48
                WlaSaTy   Návštevník
                ci mu to bude stacit alebo nie dokaze posudit iba on. bezdiskova stanica z 486ky moze byt zaujimava hracka. ale jemu mozno islo iba o graficky alebo textovy terminal umoznujuci spustat programy vzdialene. ale to sa mozeme iba dohadoat. akosi nenapisal co chce.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: terminal server 04.02.2006 | 23:55
                  Avatar Peter Mint  Používateľ
                  Aby si uzivatel 486 mohol spustit graficke prostredie a pracovat v nom (office,net,maily a tak) Presne ako sa pouziva 2003server.
                  Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: terminal server 05.02.2006 | 14:30
                    WlaSaTy   Návštevník
                    a teraz tu o snehulienke a siedmych trpazlikoch. odporujes si. ak by sa nedalo spustit graficke prostredie a pracovat v nom, tak by sa nedalo spustit a pracovat v nom. a ziaden 2003 server by tomu nepomohol. tak isto by si ani nikto pred tymi cca 15timi rokmi ziadnu 486ku nekupil a trh s vypoctovou technikou by zanikol. mimochodom, dokaze 2003 server spolupracovat s 8086 (pocitacom triedy XT)? http://sourceforge.net/projects/vncviewer8086
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: terminal serve 05.02.2006 | 18:25
                      Avatar Peter Mint  Používateľ
                      Tak teraz si totalne nerozumieme.Na jednej silnej masine je win2003/madriva ako terminalovy server.Po sieti sa k nej pripaja niekolko 486 ako tenki klienti.Toto chcem dosiahnut.Robis cez vzdialenu plochu na silnom stroji.
                      Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: terminal s 05.02.2006 | 21:15
                        WlaSaTy   Návštevník
                        ano, to sa da napriklad cez VNC. alebo si mozes spravit z tych 486 nikolko X terminalov alebo pouzijes dalsiu z niekolkych moznosti. zavisi od teba co chces pouzit. a ako su dimenzovane tie 486ky.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: termin 05.02.2006 | 21:54
                          Avatar Peter Mint  Používateľ
                          tie 486..najslabsia ma 66MHz, 32RAM, 1Mb grafika, 10LAN. Ja som to tak aj skusal, VNC na 486 ale na strame servera Mandriva mam mat naspustane sedenia pre kazdeho uzivatela?Dik
                          Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: te 05.02.2006 | 22:22
                            WlaSaTy   Návštevník
                            ano, vecsinou to tak funguje. aspon tak je pisane v knihe dokumentov. druha moznost je vytvorit z tych 486tiek X Terminaly ci uz pomocou systemu nainstalovaneho na disk (napriklad pomocou DeLi verzie slacku) alebo ako bezdiskove stanice kompletne startovane zo siete.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: terminal server 05.02.2006 | 13:59
                  azurIt   Návštevník
                  no sorry ale manual pre mandrivu mu urcite na toto stacit nebude ;)