kapp.h kmainwindow.h

Sekcia: Programovanie 07.02.2006 | 23:24
Avatar nardew debian  Používateľ
mam nasledujuci program ktory ma vytvorit len okno: window.cpp: #include #include int main( int argc, char **argv ) { KApplication a( argc, argv, "khello" ); KMainWindow *w = new KMainWindow(); w->setGeometry(100,100,200,100); a.setMainWidget( w ); w->show(); return a.exec(); } avsak pri kompilovanie g++ window.cpp pise nasledujucu chybu: nardew@nardew ~/scripts/kde $ g++ window.cpp window.cpp:2:18: kapp.h: No such file or directory window.cpp:3:25: kmainwindow.h: No such file or directory window.cpp: In function `int main(int, char**)': window.cpp:7: error: `KApplication' undeclared (first use this function) window.cpp:7: error: (Each undeclared identifier is reported only once for each function it appears in.) window.cpp:7: error: syntax error before `(' token window.cpp:8: error: `KMainWindow' undeclared (first use this function) window.cpp:8: error: `w' undeclared (first use this function) window.cpp:8: error: syntax error before `(' token window.cpp:11: error: `a' undeclared (first use this function) co mi treba doinstalovat aby som mal dane hlavickove subory? d
    • Re: kapp.h kmainwindow.h 07.02.2006 | 20:43
      WlaSaTy   Návštevník
      pokial pouzivas gentoo, tak by si mal mat vsetko nainstalovane. ked som dal vyhladavat v google include kmainwindow.h tak hned prvy odkaz viedol k upresneniu problemu. nie, co treba doinstalovat, ale aky parameter pridat pre prekladac aby to spoznalo hlavickove subory pre KDE.
      • Re: Re: kapp.h kmainwindow.h 07.02.2006 | 21:01
        Avatar nardew debian  Používateľ
        no ja som ten program z toho dokumentu odpisoval, tak samozrejme som aj skusal hned nazaciatku kompilovat s danymi volbami, ale vlastne neviem co za cesty tam maju ist.... a taktiez ak mam prgoram #include QApplication #include QPushButton int main(int argc, char *argv[]) { QApplication app(argc, argv); QPushButton hello("Hello world!"); hello.resize(100, 30); hello.show(); return app.exec(); } tak QApplication a QPushButton neexistuje
        • Re: Re: Re: kapp.h kmainwindow.h 07.02.2006 | 21:04
          Avatar nardew debian  Používateľ
          a k tomu tento druhy program som rozbehaval cez qmake -project qmake make co by malo ist, lebo do Makefile suboru by si malo samo vediet podavat cesty
          • Re: Re: Re: Re: kapp.h kmainwindow.h 07.02.2006 | 21:28
            WlaSaTy   Návštevník
            medzi by si malo a musi je dost velky rozdiel. to uz obidvaja vieme. cesty ktore tam mas zadat si zistis jednoducho. pozries sa na disku.
            • Re: Re: Re: Re: Re: kapp.h kmainwindow.h 07.02.2006 | 21:42
              Avatar nardew debian  Používateľ
              ten adr mam, kompilujem to(druhy priklad) cez g++ -c -I/usr/qt/3/include -fno-rtti 1.cpp pricom dane hlavickove subory su v tej ceste, presne QApplication a QPushButton, ale vkuse vracia chybu 1.cpp:1:24: QApplication: No such file or directory 1.cpp:2:23: QPushButton: No such file or directory a ta cesta je stopro spravna
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: kapp.h kmainwindow.h 07.02.2006 | 22:13
                WlaSaTy   Návštevník
                podarilo sa ti skompilovat ten prvy priklad? verim ze ano kedze si presiel na druhy, ale v tom druhom mali naozaj takto definovane hlavickove subory?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kapp.h kmainwindow.h 07.02.2006 | 22:17
                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                  hm, ani mne to neslo (rovnaka hlaska..), ale co som si pozeral tak ja som robil program s priblizne rovnakym vysledkom pod Qt takto: #include <qapplication.h&gr; #include <qlabel.h&gr; int main(int argc, char *argv[]) { QApplication app(argc, argv); QLabel *label = new QLabel("Hello Qt!", 0); app.setMainWidget(label); label->show(); return app.exec(); }
                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: kapp.h kmainwindow.h 07.02.2006 | 20:18
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      hlavickove subory pre kniznicu kdelibs a kniznicu qt.
      • Re: Re: kapp.h kmainwindow.h 07.02.2006 | 20:25
        Avatar nardew debian  Používateľ
        pod akym nazvom to hladat? qt a kdelibs mam skompilovane len s tymto: [ebuild R ] kde-base/kdelibs-3.4.3-r1 +alsa -arts +cups -debug -doc -jpeg2k +kdeenablefinal* -kerberos -openexr +spell +ssl +tiff -xinerama -zeroconf 16,482 kB x11-libs/qt-3.3.4-r8 [3.3.4-r3] +cups -debug -doc -examples -firebird +gif -immqt -immqt-bc +ipv6 +mysql* -nas -odbc +opengl -postgres -sqlite* -xinerama* 14,101 kB
    • Re: kapp.h kmainwindow.h 07.02.2006 | 20:18
      Avatar nardew debian  Používateľ
      #include kapp.h #include kmainwindow.h
    • Re: kapp.h kmainwindow.h 07.02.2006 | 23:24
      Avatar nardew debian  Používateľ
      1.) k tomu prvemu prikladu som sa uz nevenoval, lebo som zistil ze to je zastarale, preto som uvdzal ten druhy pre Qt 2.) uz to ide :) ale asi ma prizabijete ked napisem kde boli chyby - #include <QApplication> nemohlo byt, lebo musel byt dany presne hlavickovy subor, teda #include <qapplication.h> cize male pismena....ja som myslel ze si to vie dako previest.... - a teraz druha chyba na ktoru naozaj nik nemohol prist:) v programe som mal QPushButton hello("Hello world!"); lenze ja som cerpal z manualu pre Qt4, kde to naozaj takto funguje :) ale ja mam Qt3.3, a tam musi byt v tlacitku este dany widget, ku ktoremu patri, cize QPushButton hello("Hello world!", 0); ak patri do hlavneho okna... cize v Qt3.3 treba vzdy udavat aj druhy parameter.... takze dik za pomoc a sry za zbytocne "otravovanie" :)