kompilacia jadra v debian 3.1 sarge

Sekcia: Konfigurácia 09.02.2006 | 20:01
Henry   Návštevník
Pri kompilacii jadra mi nove jadro 2.6 nenabootuje. Mozno tam chyba nieco ako initrd. Kompiloval som z debianovskych kernel-source* balikov aj z original najnovsieho kernelu. Ako to vyriesit aby to islo? Ake moduly apod. je nutne mat zapnute?
    • Re: kompilacia jadra v debian 3.1 sarge 08.02.2006 | 14:03
      Tomas   Návštevník
      co presnejsie znamena ze nenabootuje? vypise nejaku chybovu hlasku?
    • Re: kompilacia jadra v debian 3.1 sarge 08.02.2006 | 15:29
      WlaSaTy   Návštevník
      pre start systemu musis mat vsetky zahrnute vsetky zakomponovane zalezitosti pre start systemu. najlepsie priamo v jadre (nie ako moduly). cize podporu tvojho diskoveho radica, podporu diskov (ide alebo sata) a podporu tvojho suboroveho systemu (ext2/ext3/reiser). popripade ak pouzivas raid alebo LVM tak aj to. je pravda ze si mozes tieto zalezitosti dat aj ako moduly a nacitavat ich pomocou initrd, ale to potom budes potrebovat podporu ram disku, suboroveho systemu pouziteho pri tvorbe ramdisku a tak. a navyse tieto podpory ti budu s najvecsou pravdepodobnostou po starte systemu iba zbytocne zaberat miesto v pameti. i ked je pravda ze v dnesnej dobe na tych par Kb tolko nezalezi, ale ajtak :-) inac ak mas stary kernel a vies z neho nabootovat, tak z neho pouzi konfig (zvycajne /proc/config.gz alebo /boot/confik-nieco). a ten si uz cez make menuconfig/xconfig mozes upravit ako chces. ale nevyhadzuj z neho dolezite veci ...
      • Re: Re: kompilacia jadra v debian 3.1 sarge 09.02.2006 | 20:01
        Henry   Návštevník
        Dakujem, presne toto som potreboval vediet. Niektore dolezite veci som mal ako moduly... Teraz mi to uz ide jedna radost.