problem s ovladacmi od nvidie

Sekcia: Hardware a Drivery 09.02.2006 | 22:12
NAQOYQATSI   Návštevník
Zdravim, mam mensi problem s ovladacmi od nvidie. Pouzivam mandrivu 2006 a po skompilovani noveho jadra (2.6.14) mi samozrejme nenabehli moduly ktore musia byt kompilovane voci jadru (fuse a nvidia drivers) nvidia vyhlasi pri pokuse o kompilaciu: ERROR: The kernel header file '/lib/modules/2.6.14/build/include/linux/version.h' does not exist. The most likely reason for this is that the kernel source files in '/lib/modules/2.6.14/build' have not been configured. .. inak jadro bezi bez problemov .. zabudol som tam pridat nejaky modul ? Dakujem.
    • Re: problem s ovladacmi od nvidie 09.02.2006 | 10:43
      meno   Návštevník
      no tak to /lib/modules/2.6.14/build by mal byt link na zdrojaky k jadru, zvacsa su v /usr/src/linux-blabla ; takze by si tam mohol dat symbolicky link, napr ln -s /usr/src/linux-blabla /lib/modules/2.6.14/build; samozrejme build by tam nemal byt, to uz bude samotny link, aspon tak to vidi moja malickost
      • Re: Re: problem s ovladacmi od nvidie 09.02.2006 | 14:30
        NAQOYQATSI   Návštevník
        tento link tam bol, len tam nebol ten subor : version.h tak som skompiloval jadro este raz, a uz to slo, aj ten subor ktory mu tam chybal sa tam uz objavil... potom sa uz veselo skompilovali aj ovladace ku grafike.. len teraz mam trosku iny problem.. ovladace mi prepisali xorg.conf a momentalne mi nejde koliesko na mysi.. skusal som uz rozne navody, ale nic nefugnguje .. ale to uz dam asi do novej temy .. nech sa to nepletie dakujem
        • Re: Re: Re: problem s ovladacmi od nvidie 09.02.2006 | 14:59
          meno   Návštevník
          tak to ni nemohlo prepisat ten config, ale ak prepisalo( si s tym musel suhlasit, tusim sa najnovsie drivre pytaju ci mozu takto one, ono sa ti mal aj tak zalohovat, takze by sa mal volat nejak ze xorg.conf.bak alebo xorg.conf.old... ale pridaj prosto tam kde je sekcia mysi take ze Option "ZAxisMapping" "4 5" a koliesko ozije( dufajme :) ) ak mas teda 2tlacitka + koliesko mys...
          • Re: Re: Re: Re: problem s ovladacmi od nvidie 09.02.2006 | 15:22
            NAQOYQATSI   Návštevník
            jj .. suhlasil som :) .. bola to moja chyba, ale uz sa mi to podarilo dostat do povodneho stavu :) .. ale stale mi nieco chyba/vadi .. ale to mi neslo ani predtym.. mam M$ intellimouse 1.1A optical, vsetko uz krasne ide, len by som rad vyuzil aj tie dve tlacitka co mam na stranach, napr. vo firefoxe aby fungovali ako back a forward... nema nahodou niekto skusenosti s tymto ? skusal som uz naozaj vselico dakujem.
            • Re: Re: Re: Re: Re: problem s ovladacmi od nvidie 09.02.2006 | 17:43
              slackware   Návštevník
              s temi dvema dalsimi tlacitky ..pokud si pamatuju dobre do xorg.conf Option "ZAxisMapping" "4 5 6 7" #toto je pro dve kolecka Option "Buttons" "7" #sedm je max.pocet tlacitek ve vetsine distribuci jinak urcite najdes nejake info na www.abclinuxu.cz a taky vysel clanek v linux+ 12/2005 -treba Ti ho nekdo pujci :)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: problem s ovladacmi od nvi 09.02.2006 | 22:12
                NAQOYQATSI   Návštevník
                hmm.... tie tlacitka su funkcne, len nerobia co maju. myslim ze xorg.conf mam nastaveny spravne. skusal som uz aj cez xev .. registruje ze tlacitka boli stisnute, .. dokonca aj v prehliadaci to nieco robi (oznacuje riadky).. len to nejak potrebujem predefinovat.. aj som nasiel zopar navodov, ale ziaden mi nepomohol
    • Re: problem s ovladacmi od nvidie 09.02.2006 | 10:46
      ethyl   Návštevník
      zdar v akom adresari si kompiloval to jadro? tipol by som si, ze najskor v /usr/src/linux. pokial ano, tak nvidia driveru treba predhodit tuto cestu cez prepinac --kernel-source-path (cesta).