Potrebujem nutne pomoc

Sekcia: Hardware a Drivery 14.02.2006 | 15:19
Avatar itec debian gnu/linux  Používateľ
mam na notebuku nainstalovany debian gnu/linux. na normalnom stolnom pc mam windows xp. potrebujem ich kablom prepojit medzi sebou. ako sa to da? da sa do toho notebuku potom nainstalovat win xp a aj tento debian gnu/linux? prosim poradte my ako to mam spravit aby my tam ostali obydva systemy a ako to prepojim. dakujem
    • Re: Potrebujem nutne pomoc 10.02.2006 | 16:26
      Tomáš Hanzel   Návštevník
      čo si máme predstaviť pod pojmom navzájom prepojiť káblom? Používať sieť? Vidieť v sieti xp lin a opačne? áno to je možné cez sambu... iné si neviem predstaviť....ale to som ja... áno dá sa do nootebook-u nainštalovať I Linux i XP, ale začni inštaláciou Windows XP a potom inštaláciou Debian-u. ps: nabudúce bude lepšie keď napíšeš stručne otázku, predstavu. Je to lepšie pre tých ktorý ti majú poradiť, poradia ti rýchlejšie a presne.... S pozdravom hore menovaný.
      • Potrebujem nutne pomoc od Tomasa Hanzela 11.02.2006 | 01:06
        Avatar itec debian gnu/linux  Používateľ
        Dakujem. Ale podrobnejsie. Na notebuku nemam cd romku a potrebujem s klsickeho pocitaca kde mam win xp dostat instalacky xp do notebuku. No musim si ich sem preniest pomocou sietoveho kabla. No skusal som to ale akosi neviem ako sa to da spravit. Neviem ci mam nejake ip adresy nahadzovat alebo nie. Ci nahodim v xp ip adresu alebo nie vzdy to je rovnake. Vidim len svoj win xp v sieti ale len na xp win. V notebuku kde mam debian gnu/linux nevidim nic respektive sa ktomu neviem dostat.Neviem ci tu treba nastavit nejaku ip adresu alebo nie. A este jedna vec. Sietovym kablom som spojil dva notebuky kde je nainstalovany debian gnu/linux. no eviduje my ze prichadzaju a odchadzajú data (ukazuje my to v cislach kolko) ale nevidim ani jeden. Potrebujem totiz to ze z jedneho notebuku sa pripajam pomocou mobilu na net cez bluetooth a cez sietovy kabel chcem vyuzivat internet aj na druhom. Ak vies este my porad. Dakujem ti. Majo
        • Re: Potrebujem nutne pomoc od Tomasa Hanzela 13.02.2006 | 18:17
          Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
          Keď spustíš Linux na Booku, a XP na Stolnom, sú vzájomne prepojené káblom. hej? Ked pozrieš sieť v XP akekolvek stanice, nieje prítomná tá Linuxová, poprípade z Linux-u Xp,čková? XP-skús v totcmd cd \[ip linuxu] ak máš nastavené zdielanie v XP, a v Linuxe nastavenú sambu. čo firevall? Nieje zapnutý? skús script ssh... look.up, samba.conf - či tam nieje niečo zaujímave... S pozdravom Tomáš Hanzel
          • Re: Re: Potrebujem nutne pomoc od Tomasa Hanzela 13.02.2006 | 18:21
            xxx   Návštevník
            skor by bolo treba vediet akym kablom to prepojil ,ci len obycajnym alebo krutenym.
            • Re: Re: Re: Potrebujem nutne pomoc od Tomasa Hanze 14.02.2006 | 14:47
              Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
              áno, aj to. súhlasím. Ako som spomenul treba veeela ale presnych info Tomáš Hanzel
      • Re: Re: Potrebujem nutne pomoc 11.02.2006 | 02:22
        m0d0r   Návštevník
        no ja si viem este minimalne predstavit ftp ;D
    • Re: Potrebujem nutne pomoc 14.02.2006 | 15:19
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Mozes skusit aj Linux s ssh serverom (sshd) a WinSCP.