Reklama pre linux

Sekcia: Komunita 23.03.2006 | 09:51
rooter   Návštevník
vyhral som v jednej webdesignerskej sutazi poukaz na internetovu reklamu (bannery) od blueboard.cz. Rozhodol som sa ze ju venujem linuxu (pripadne portalu linuxos.sk), nakolko tvorim stranky vylucne quanta/bluefish/gimp. Chcel by som sa opytat na vase nazory, co by malo byt v reklamnom pruzku aby oslovil co najviac ludi, a pripadne na aku stranku by mal odkazovat
    • Re: Reklama pre linux 13.02.2006 | 21:02
      kajn   Návštevník
      ja by som zvoli nieco v style microsoftieho get the facts. proste parafrazovat ich hlupu reklamu.
      • Re: Re: Reklama pre linux 10.03.2006 | 05:05
        Drom   Návštevník
        9 z 10 teroristu pouziva linux :)
    • Re: Reklama pre linux 10.03.2006 | 09:21
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      alebo nejaku "Cool" vec typu matrix, hackersto a tak, mlady na to letia...
      • Re: Re: Reklama pre linux 10.03.2006 | 12:05
        jose   Návštevník
        Ja by som ako uputavku napisal"chces slobodu? vyskusaj Linux". ale ma to jeden hacik komunita linuxu ako tu niekedy citam vo fore by sa mala trochu inak spravat k ludom ktory na linux prechadzaju. Samozrejme cest niektorim prispievatol.
        • Re: Re: Re: Reklama pre linux 10.03.2006 | 23:37
          Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
          Komunita ololo linuxu je asi to nejlepší co se dá na netu najít ( nemyslím experty přes všechno co si honí EGO ) ale lidi co si ještě pamatují v čem měli problémy a snaží se pomoci aby nás bylo víc. P.S kde je teď Peter Golis ???
    • Re: Reklama pre linux 10.03.2006 | 12:56
      cov   Návštevník
      vcera jsem slysel v radiu (cesky rozhlas) , ze microsoft ma zakrocit proti par zemim (mezi nimi i cz) proti nelegalnim kopiim windows tim, ze se udalne ma zobrazovat nejake okynko s upozornenim , ze jde o nelegalni kopii , coz ma zneprijemnovat, nebo dokonce znemoznit praci s nimi _ treba by ta reklama mohla smerovat timto smerem
    • Re: Reklama pre linux 10.03.2006 | 14:31
      Dulla   Návštevník
      No chodievala nejaka reklama od MS ohladne nejakej operacie a mozgu v PC .. tak nejako to bolo ... Skusit nieco akoze ta reklama pokracuje mozog tam bol MS WIn ktory bol odstraneny a nahradeny Linuxom, pacient operaciu pezil a zije, citi sa omnoho lepsie oko pred operaciou a buducnost ma istu ....
      • Re: Re: Reklama pre linux 10.03.2006 | 19:32
        michal00   Návštevník
        "doprajte svojmu pocitacu ozajstny mozog"
    • Re: Reklama pre linux 10.03.2006 | 22:51
      Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
      Podla mna staci urobit putavu reklamu na linuxos, to pomoze najlepsie.
      • Re: Re: Reklama pre linux 16.03.2006 | 19:15
        rooter   Návštevník
        no, ked tak nadtym uvazujem, tak by to chcelo poriadnu stranku, kde by sa novacik dozvedel "co a ako" samozrejme linuxos je super, ale (mne sa to aspon tak zda) je zamerany na forum, clanky a spravy samozrejme museli by na nej byt vsetky klady aj zapory linuxu - a hlavne nie screenshot windows xp na hlavnej stranke :-) inac.. reklamy na ms sa dost casto objavuju, ci uz v telke alebo v casopisoch typu computer. vacsinou sa ohanaju tym ze celkove naklady presiahnu pociatocnu usporu, dalej - pouzivajte legalny system (ako keby linux bol nelegalny "freeware")
        • Re: Re: Re: Reklama pre linux 20.03.2006 | 15:17
          harvey   Návštevník
          rad by som nadviazal na poslednu vetu. . . pouzivajte legalny system. Asi ste si to uz vsimli, ze zvacsa na dverach firiem zaoberajucich sa predajom compov a podobne su nalepky typu " Podporujeme legalny software", tak mozno by vyzeralo dobre niec v presne takom istom dizajne, akurat by bolo dole miesto Microsoft napisane Linux.
          • Re: Re: Re: Re: Reklama pre linux 20.03.2006 | 15:37
            Tomáš Hanzel   Návštevník
            Close The Windows Open The Source
            • Re: Re: Re: Re: Re: Reklama pre linux 20.03.2006 | 15:51
              ferjo   Návštevník
              Co maju spolocne Ceska Posta a Bata? OS:-) http://www.linuxsoft.cz/fakta/
        • Re: Re: Re: Reklama pre linux 21.03.2006 | 16:03
          Jaroslav Petráš   Návštevník
          Bol som informovaný že LinuxOS chystá prechod na nový redakčný systém a bude tu i sekcia FAQ... Jediné čo však naozaj treba je podpora vás, napr: píšte svoje pripomienky šéfredaktorovi. Píšte manuály, články, recenzie, pýtajte si čo chcete! Z LinuxOS sa stane "Linuxovská modla" pre slovenských veriacich v opensource iba keď budete veriť a prinášať obete (ak trošku viac z vášho času posedíte pri PC a napíšte nejaký manuál abo tak)... Je totiž najlahšie povedať: škoda že to tu nie je, alebo je to tu zamerané skôr na... Čo myslíte??
          • Re: Re: Re: Re: Reklama pre linux 21.03.2006 | 16:16
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            :Bol som informovaný že LinuxOS chystá prechod na nový redakčný systém a bude tu i sekcia FAQ... Chysta ako chysta... Snazim sa ako mozem, ale pisem to sam (thx 2 Nathan, ktory mi fixol zopar dropnosti). Forum s lepsim vyhladavanim chcem dokoncit najneskor do 1.6 (dufam, ze bude uz 1.4 :), kvoli *buntu), potom pride na rad FAQ a potom e-shop... Lenze skola ma momentalne zamestnava viac ako dost :-\... Takze kazda pomoc je vitana.
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Re: Re: Re: Re: Reklama pre linux 23.03.2006 | 09:34
              Jaroslav Petráš   Návštevník
              Uhm.. Rad by som pomohol?? Ale ako a s cim... Momentalne vsak pisem clanky a vcelku to nestiham... Ale mohol by som sa posnazit... Teda moja otazka znie: ako??
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Reklama pre linux 23.03.2006 | 09:43
                Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                Projekt shakal - to by mal byt novy redakcny system... Mali by tam byt vzdy aktualne zdrojaky. Ked sa dokonci forum, tak ho hodim sem na stranku, kvoli novym funkciam. Postupne takto nahradim cely redakcny system co je tu na stranke.
                Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Reklama pre linux 23.03.2006 | 09:51
                  Jaroslav Petráš   Návštevník
                  Oki... Pozrel som, zajtra stiahnem, a cez vikend zistim z TODO ako mozem byt napomocny... Dnes nemam zo sebou FLASHDISK... :-( ...