Posielanie linuxu ?!

Sekcia: Ostatné 15.02.2006 | 22:45
Petrik   Návštevník
Viete o nejakej znamejsej distro ako je ubunutu resp. o nejakej firme ktora zasiela CD/DVD linuxu zadarka. Presne tak ako ubunutu
    • Re: Posielanie linuxu ?! 14.02.2006 | 17:08
      Avatar otrek Mandriva, Gentoo  Používateľ
      to asi nepoznam, ale ak si nevies stiahnut ani to jedno dvd alebo 3 cd, tak si to vypytaj od kamarata, ktory to ma. Staci niekomu dat media a ak je ochotny tak ti to napali. BTW 100 SK je vela za jedno dvd alebo par cd? Ved win ta stoji ovela viac (minimalne strachu aby ta s nim nechytili). Na nete si vies bez problemov stiahnut hociktore a napalit ho je uz v dnesnej dobe to najjednoduchsie. otrek
      • Re: Re: Posielanie linuxu ?! 14.02.2006 | 17:12
        azurIt   Návštevník
        100 SK nie je vela ale je to ovela viac ako 0 SK ;)
        • Re: Re: Re: Posielanie linuxu ?! 14.02.2006 | 22:14
          otrek   Návštevník
          no 100 SK nie je vela, ale nedas tolko penazi za naozaj kvalitny system? Na druhej strane, je dobre dostat nieco zadarmo ale opensource nie je o tom, ze ti niekto nieco dava len tak pre nic za nic, ved to toho investuju ludia svoj volny cas. Ty ides na brigadu alebo do prace len tak zadarmo??? Asi nie, ze? Ked uz sme pritom, opensource nie je o tom, ze to mas za 0 SK ale ze k programu, ktory je vydany pod GPL licenciou musi autor ZADARMO poskytnut zdrojovy kod. Neviem, kto z linuxakov by isiel nainstalovat linux niekomu na komp zadara len preto, ze je zadarmo. Treba si aj tieto rozdiely uvedomit. otrek
          • Re: Re: Re: Re: Posielanie linuxu ?! 15.02.2006 | 12:19
            azurIt   Návštevník
            a kto povedal, ze open source musi byt zadarmo ? ;) ja len vravim, ze 0 SK je ovela menej ako 100.. ked to mozem mat zadarmo, preco by som mal za to platit ? ty bezne platis za veci, ktore maju vsetci ostatni zdarma ? ;)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Posielanie linuxu ?! 15.02.2006 | 13:37
              Avatar otrek Mandriva, Gentoo  Používateľ
              ked myslis na M$ win tak zan neplatim, pretoze ho mam zdarma, ;-) 0SK je menej ako 100 SK ale z netu to mas "zadara". Niekto to ale musi stiahnut, tak tie naklady by sa mali aspon "dorovnat". Aj to medium tiez stoji par korun. Ale to je asi zbytocna debata. btw ubuntu je preto zadarmo, pretoze naklady plati jeden american, ktory nema kam davat peniaze, tak aspon takto prispieva co je velmi mudre. Meno zial neviem, ale predvcerom bol v telke (ten rekordman tusim ;-)) otrek
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Posielanie linuxu ?! 15.02.2006 | 14:22
                puco   Návštevník
                To nie je Steve Fosset, kt. teraz nedavno preletel Zem 1 a 1/2 krat. Je to Mark Shuttleworth a nie je ani American ale Juhoafrican. http://en.wikipedia.org/wiki/Steve_Fosset http://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Shuttleworth
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Posielanie linuxu ?! 15.02.2006 | 15:58
                  Avatar otrek Mandriva, Gentoo  Používateľ
                  ospravedlnujem sa, moj omyl. otrek
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Posielanie linuxu 15.02.2006 | 22:45
                    Jojko   Návštevník
                    Ak chces ubuntu lisac tak si ho obiednaj na https://shipit.ubuntu.com/ dostanes to zadarmo odskusane ale musis cakat 4-6 tyzdnov ak sa ti nechce cakat tak ti poslem ja ubuntu linux :D zadara samozrejme lisovane :D posli mi na mail tvoju adres a poslem jbakos@winetsro.sk Mama 22Ks Ubuntu 5.10 i386 4Ks Ubuntu 5.10 MAC 4Ks Ubuntu 5.10 AMD64 Zvisom som us rozdal este toto mi zostalo