Pripojenie USB, cdrom, Win disku

Sekcia: Hardware a Drivery 15.02.2006 | 15:38
Avatar mikes   Používateľ
Zdravim Vas linuxaci... potreboval by som helpnut s niecim, nedavno som si naistaloval Slackware a pomalicky sa s nim davam dokopy, len sa mi este nepodarilo pripojit zariadenia ako hlavne USB (teda usb kluc) dalsiu cd rom a disk na ktorom mam Win (hda)... vie mi niekto poradit ako ich pripojim? Najradsej by som bol aby sa mountovali automaticky pri starte fstab obsahuje toto: /dev/hdb2 swap swap defaults 0 0 /dev/hdb1 / ext2 defaults 1 1 /dev/cdrom /mnt/cdrom auto noauto,owner,ro 0 0 /dev/fd0 /mnt/floppy auto noauto,owner 0 0 devpts /dev/pts devpts gid=5,mode=620 0 0 proc /proc proc defaults 0 0 Dakujem dopredu za pomoc
    • Re: Pripojenie USB, cdrom, Win disku 15.02.2006 | 01:32
      Avatar mikes   Používateľ
      sorry davam to do druheho fora... som sa sekol:)
    • Re: Pripojenie USB, cdrom, Win disku 15.02.2006 | 15:38
      Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
      pre oddiel na NTFS /dev/hdaX ntfs+/prípojnýbod/ ro,auto 1 1 Pre oddiel na fat /dev/hdaX vfat+/prípojný bod/ rw,auto,users 1 0 usb klúč /dev/sdaX vfat /mnt/usbkey rw,auto,users 1 0 Kde X je časť oddielu na disku aj v prípade disku USB. Príklad ja mám disk NTFS na /dev/hda6 /windows/NTFS FAT /dev/hda5 /windows/FAT usbkey /dev/sda1 /mnt/KINGSTON pripájať a odpájať smie i užívateľ, (users) zápis(rw) automount (auto) Toď moje.....Slackware.-.... Close the Windows Open the Source Tom83 Hanzel