Neviem si vybrat

Sekcia: Hardware a Drivery 16.02.2006 | 11:43
Munkel   Návštevník
Mam NB asus A5Km, akú distribúciu si mam vybrat. Nasiel som už aj stranky na ktorých sa to rozobará ae konkrétna ne môj tam nic nebolo. Asus A6Km, AMD Sempron 3000+, GeForce7300. Tieto parametre som nide nenašiel ostatne parametre boli totozné.
    • Re: Neviem si vybrat 16.02.2006 | 10:33
      Attila   Návštevník
      rozhodne mandriva powerpack cz, máš tam podporu pre notebooky, ale základ má každá distribucia rovnaké, teda jadro, kde sa zdržiavajú ovladače, proste niečo čo je nové :) Ale na skušku si nainštaluj len verziu ktorú najdeš všade v časopisoch o linuxe, nejakú free verziu s 3 cedečkami
    • Re: Neviem si vybrat 16.02.2006 | 11:43
      Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
      Ja mam Asus A6R, no a pri instalovani linuxov na neho som sa dost nahresil. Ide o to zadat pri instalacii tie spravne parametre jadra pri niektorych distribuciach a potom uz linux ide v poho. Mal som aj Mandrivu 2006, tam moj NB nepotreboval nic specialne zadavat. Ale nova mandriva nie je velmi blbuvzdorna, odporucal by som ti napr. SuSE. Ak sa rozhodnes ju instalovat a budes mat s tym problem, ozvi sa, mozno na tvoj NB sa bude instalovat SuSE bez problemov.