Problem s instalaciou

Sekcia: Ostatné 18.02.2006 | 16:09
jan   Návštevník
Poradte prosim... Pre par dnami som tu pisal a ziadal o radu s akym linuxom zacat (otazka amatera... z dna 13.02 | 08:29). bolo mi paradene ze mozno Ubuntu 5.10 by bolo to najvhodnejsi pre mna. Pred chvilov som skusil instalovat, instalacia sa spustila, vybral som si jazyk, klavesnicu, ibaze mi to po nejakom cas vypisalo hlasku v zmysle ze nevie nacitat nieco z cd... Co teraz? v com je problem? V pripade ze niekto poradi, pouzite prosim terminologiu, ktorej by som rozumel :) ...naozaj sa v tom nejako nevyznam...
    • Re: Problem s instalaciou 17.02.2006 | 20:58
      azurIt   Návštevník
      zeby pokazene instalacne CD ? skus ho nejako skontrolovat na inom compe napr. ho cele niekam prekopiruj. tym ale overis len to, ze sa z neho da vsetko citat, korektnost dat uz nie.
    • Re: Problem s instalaciou 17.02.2006 | 21:00
      ---   Návštevník
      ked si to stiahol overoval si MD5 sucet? Problem moze byt trivialny - spinava mechanika zle napalila data alebo to moze byt zle stiahnuty subor.
      • Re: Re: Problem s instalaciou 17.02.2006 | 21:15
        jan   Návštevník
        ...po stiahnuti sa nejaky sucet kontroloval, ale tvrdil ze je to o.k. Kontolovat to na inom pc neviem, lebo nemam... a co sa tyka kopirovania, trvalo to nejakych 15 min, ale inac bez problemov... stali by za to pokusit sa to napalit znova? zeby to bolo preds len iba v cd...?
        • Re: Re: Re: Problem s instalaciou 17.02.2006 | 21:20
          azurIt   Návštevník
          no moze to byt aj pokazene ISO, cize by sa ti to znovu napalilo zle. ale ak sedel kontrolny sucet, tak by to malo byt ok.
          • Re: Re: Re: Re: Problem s instalaciou 17.02.2006 | 21:27
            jan   Návštevník
            Dobre, tak to teda cele skusim od znova. Ale chcem si byt isty. Je tu ponuka o.i. ze pre PC (Intel x86) live CD For almost all PCs. This includes most machines with Intel/AMD/etc type processors and almost all computers that run Microsoft Windows. Choose this if you are at all unsure. Ja mam AMD Sempron 3000+ spadam do tejto skupiny?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Problem s instalaciou 17.02.2006 | 21:30
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              ano :).
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s instalaciou 17.02.2006 | 21:57
                jan   Návštevník
                ...stahovat sa to bude este 20 min. Mozem sa este spytat, Teraz mam na pc windows... o ten uz nadobro pridem? Nemam totiz instalacne cd. Pc som kupil a na casti disku je instalacka windowsu. takto ked ho chcem reinstalovat, pri spustani pc len podrzim F10 kde mi vybehne menu ze ci chcem reinstalovat, prepisat os a ja neviem co este... Stane sa nieco tejto casti disku?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s instalaciou 17.02.2006 | 22:03
                jan   Návštevník
                ...este ma napadlo ze mam druhy/externy disk na usb, slo by to nainstalovat nan? ponukne mi pri instalacii na vyber kde to chcem, aleb to len placne kde chce..?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s instalaciou 17.02.2006 | 22:11
                  azurIt   Návštevník
                  samozrejme, ze sa spyta kam to chces instalovat a ked to nainstalujes na iny disk/particiu tak neprides o nic. neviem ako to je s podporou usb diskov, nikdy som ziadny nemal. ved skus a uvidis.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s instalac 17.02.2006 | 22:19
                    jan   Návštevník
                    Dik... uz napalujem. Potom sa pustim do toho. A napisem ako to dopadlo. A ked nenapisem, znamena to ze to nedopadlo dobre... :))
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s inst 17.02.2006 | 22:34
                      jan   Návštevník
                      ...tak nie. Zase som v starom dobrom windowse. opat ta ista chyba. Poradis este nieco?
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s 17.02.2006 | 22:47
                        azurIt   Návštevník
                        napis sem presne tu chybovu hlasku.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proble 17.02.2006 | 22:54
                          jan   Návštevník
                          chybny krok je: nacitat sucasti instalacneho programu z cd
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proble 18.02.2006 | 00:18
                          jan   Návštevník
                          (!!) Nacitat sucasti instalacneho programu z CD Pri citani udajov z CD-ROM nastala chyba. Uistite sa prosim ci je vlozene v mechanike. Ak zopakovanie nepomaha, mali by ste skontrolovat neporusenost vasho CD-ROM. Chyba pri kopirovani suboru z CD-ROM, skusit znova? Ano / Nie Samozrejme ze som skusil znova, skusil som aj stahnut znova aj napalit znova....
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pr 18.02.2006 | 12:10
                            azurIt   Návštevník
                            mozno je predsa chybne to ISO, skus to znovu stiahnut. alebo, ak by ti nevadilo, ze budes na to cakat asi mesiac, si Ubuntu objednaj cez ich stranku. poslu ti ho postou zadarmo (mam odskusane).
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 18.02.2006 | 15:43
                              WlaSaTy   Návštevník
                              alebo tu (staci pohladat) niekto ponukal dane cdcka ze zasle postou. v ramci slovenska to bude asi rychlejsie a minca za obalku bude asi najmensi problem ;-)
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 18.02.2006 | 15:48
                                azurIt   Návštevník
                                a ak nahodou byvas v BA, tak ja mam este 2x Ubuntu co mi ostalo z minulej dodavky ;) zvysok som uz rozdal. ak si po to prides do Mlynskej doliny (byvam na atriakoch), tak bude jedno tvoje. ak by chcel niekto to druhe, tak sa ozvyte.
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 18.02.2006 | 16:07
                                  jan   Návštevník
                                  :) byvam v Bristole ale dik za ponuku, skusal som stiahnut Kubuntu, ale skoncilo to presne tak isto na 20percentach vypisalo to iste. Skusal to spolubyvajuci na jeho laptope jemu to preslo ale instalacia zmrzla asi po 4 min. Skusali sme Ubuntu aj Kubuntu. Skusim este ine distribucie avsak dosli mi uz cd.. Nemozem si pomoct, ale ja mam taky pocit, ze to bude tym mojimwindowsom na disku. Kamarat co sa vyzna povedal ze este nieco take nevidel, ani nepocul. Mam pocitac iQon, kupeny tu, v U.K., a nemam k windowsu insatl. CD. Na casti disku (vidim to len pri "Disc managment") je instalacia windowsu. takze ked chcem nanovo nainstalovat windows, pri starte pc drzim stalcene F10, a pocitac nabehne do "iQon rekovery sistem". Je to cosi z coho mam ako laik pocit ze je to na urovni biosu (to F10 stlacam vtedy, ked mozem stalcat aj F11 pre urcenie odkial chcem nabootovat OS). Neviem ci som to vysvetlil dost jasne, no z mojou slovnou zasobou to uz asi lepsie nepopisem. Stretol si sa uz niekedy s niecim takym, prip. myslis ze to moze mat nieco di cinenia s neuspesnou instalaciou?
    • Re: Problem s instalaciou 18.02.2006 | 15:31
      aaa   Návštevník
      nenapalil na si to iso na RWcko? moznoze preto..
      • Re: Re: Problem s instalaciou 18.02.2006 | 16:09
        jan   Návštevník
        nie