potreboval by som pomoct vo vsetko

Sekcia: Ostatné 19.02.2006 | 18:29
Avatar myslivEc Mandrake Linux  Používateľ
napr:ako mam skopirovat data z cd ked ho ani neviem najs,nejak som sa tam vludil,ale neslo otvorit,da sa pripojit disc s XP,kde mi ukaz disci aby som mohol kopirovat z pripojitelneho discu???nejaku stranku na volne stiahnutelne programi na mandrake linux(kamarat mi povedal ze tam moze ist aj programi s XP,ale trebe ich kompilovat ci co????,tak ja neviem......)
    • Re: potreboval by som pomoct vo vsetko 18.02.2006 | 20:41
      azurIt   Návštevník
      co tak to skusit cele trochu ludsky sformulovat ?
      • Re: Re: potreboval by som pomoct vo vsetko 18.02.2006 | 21:40
        cov   Návštevník
        souhlasím, chce to psát spisovně (treba bez diakritiky) a hlavně srozumitelně
      • Re: Re: potreboval by som pomoct vo vsetko 18.02.2006 | 23:46
        Avatar myslivEc Mandrake Linux  Používateľ
        ale ste mi nalozili,clovek chce aby mu pomohli a este ho zrypu :)
        • Re: Re: Re: potreboval by som pomoct vo vsetko 19.02.2006 | 00:00
          Avatar myslivEc Mandrake Linux  Používateľ
          prosim vas co to znamena ak mi vypise pri instalacii:nieje mozne pristupit k suboru hdlist pre update_source zdroj bude ignorovany.
        • Re: Re: Re: potreboval by som pomoct vo vsetko 19.02.2006 | 00:15
          cov   Návštevník
          abych rekl pravdu, nevim s cim chces pomoct, ctu to stale dokola abych to nejak pochopil (snad by ses mel nad tim zamyslet, kdyz uz prosis o radu .... precti si svuj prvni prispevek) pokud jde o pripojeni druheho disku , je treba pripsat do /etc/fstab umisteni disku - u mě druhy (slave) pripojeny disk je identifikovany jako /dev/hdd1 podivej se do adresare /mnt tam mandrake pripojoval vymenitelne i pevne disky a pouzivej trosku google a jine stranky, treba http://www.abclinuxu.cz/
          • Re: Re: Re: Re: potreboval by som pomoct vo vsetko 19.02.2006 | 00:37
            Avatar myslivEc Mandrake Linux  Používateľ
            a ta instalacia??
            • Re: Re: Re: Re: Re: potreboval by som pomoct vo vs 19.02.2006 | 00:49
              azurIt   Návštevník
              znamena to nieco akoze sa tomu instalatoru nedari stiahnut zoznam balikov z nejakeho ulozista (servera s balikmi) a teda ze tento server bude ignorovat a nebude sa pokusat z neho nieco stahovat.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: potreboval by som pomoct v 19.02.2006 | 10:20
                myslivEc   Návštevník
                dakujem azurit.nevies mi nahodou este poradit ze co mam spravit aby mi ta instalacia sla???dakujem
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: potreboval by som pomo 19.02.2006 | 12:29
                  Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
                  http://easyurpmi.zarb.org/?language=cz, tady si nastaviš zdroje, vyber si něco blízko, zdroje přidávej po jednom ty velké stahují jenom seznam balíčků kolem 30MB . I pro update používám server contactel, funguje dost spolehlivě.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: potreboval by som 19.02.2006 | 14:49
                    myslivEc   Návštevník
                    puňťa,ale co potom s tymi zdrojmi???ja som z toho jelen.........nechapem tomu. :(
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: potreboval by 19.02.2006 | 15:33
                      Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
                      vlevo tady na stránce je manuál pro mandrivu, ber to jako povinné čtení. Programy se zkrátka instalují jednoduše takhle: nabidka => systém => nastavení => nastavit váš počítač => správa software . Čím více máš zdrojů přidáno tím více balíčků tam najdeš pro instalaci když už víš co vlastně chceš tak to naklikáš .
    • Re: potreboval by som pomoct vo vsetko 19.02.2006 | 13:23
      Laco   Návštevník
      Priatelu a preco si si nainastaloval taky odpad ako je Mandrake ? Skusil si OpenSUSE 10.0 ? Tam vsetko slape jak po masle bez vsetkych tych problemov ktore tu spisovne opisujes :-) Potom staci uz len doinstalovat Javu, Flash Player, Real Player, MP3 podporu a vsetky videokodeky pekne cez YAST a mas vystarane.... (www.desktoplinux.com/articles/AT2703022234.html) A Windows aplikacie ti na linuxe NEPOJDU a co si splietal s tou kompilaciou radsej ani nevidim :-)
      • Re: Re: potreboval by som pomoct vo vsetko 19.02.2006 | 14:55
        azurIt   Návštevník
        vacsina Win aplikacii sa da spustit cez wine
        • Re: Re: Re: potreboval by som pomoct vo vsetko 19.02.2006 | 18:07
          Laco   Návštevník
          Ano viem, ale on asi nemyslel emulaciu...
          • Re: Re: Re: Re: potreboval by som pomoct vo vsetko 19.02.2006 | 18:09
            azurIt   Návštevník
            wine nie je emulator :) ale suhlasim, ze asi mal na mysli iny sposob spustania.
            • Re: Re: Re: Re: Re: potreboval by som pomoct vo vs 19.02.2006 | 18:29
              Laco   Návštevník
              tak fajn, ale aspon mi daj posledne slovo :-)