Drivere pre opensuse

Sekcia: Hardware a Drivery 24.02.2006 | 16:37
tic-tac   Návštevník
dobry den potreboval by som pomoct lebo neviem si s tim rady pouzivam openSuSE 10.0 1.) neviem najst ovladac pre moj LCD monitor Benq T905 a lebo mi blbo zobrazuje farby
2.) neviem najst ovladac pre moj scenner Genius HR8 takze sa s nim neda pracovat
3.) naistaloval som si podporovany univerzalny pre tlaciarne Lexmark driver pre SuSE ale ked si ho chcem zavies neda sa najst mam tlaciaren Lexmark c510 prossim pomozte vopred dakujem
    • Re: Drivere pre opensuse 21.02.2006 | 20:14
      WlaSaTy   Návštevník
      1) ovladac pre monitor jej blud ktory vymyslel microsoft. monitor nepotrebuje ovladac, monitor sa nastavuje v systeme. co mas v /etc/X11/xorg.conf, sekcia monitor? mas tam nastavene frekvencie zodpovedajuce tvojmu monitoru? 2) s niektorymi scannermi sa da pracovat aj bez ovladaca, ak ti ho podporuje sane. aky skenovaci program pouzivas? skonfiguroval si si ho? 3) akym systemom a odkial si si instaloval ten univerzalny ovladac?
      • Re: Re: Drivere pre opensuse 24.02.2006 | 14:38
        tic-tac   Návštevník
        monitor- som vyriesil ale neboli k nemu nikde drivere som to jednoducho spravil s Widowsovymi velmi lahko sane- nepodporuje skener a nejsu dostupne ovladace nikde a ten driver lexmarkovy- som instaloval yastom
        • Re: Re: Re: Drivere pre opensuse 24.02.2006 | 16:37
          Attila   Návštevník
          čo sa týka skeneru, to sa už aj nde riešilo, trošku si to pozri