Sony ericsson d750i pod suse

Sekcia: Hardware a Drivery 24.12.2006 | 23:04
Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
Zdravim, mam jeden problém. nainstaloval som si suse a po case som potreboval stiahnut fotky z mobilu (sonyericsson d750i). zapojil som ho do usb a system mi ho nedetekoval. Teda, lepsie povedane nemountol. Cez USB Viewer ho vidím a dokonca som ho nasiel aj v /dev/disk/by-id/usb-Sony_Ericsson_Sony_Ericsson_D750_356576003286316_0. A to dokonca dva krat. Takze otazka znie - ako sa mam dostat k datam na mobile a popripade by ma este zujimalo ci sa da synchronizovat s nejakym programom (teda kalendar, schodzky, TO DO list,...). Za odpoved dakujem. P.S. Vysvetlujte prosim radsej jak pre debila. Diky
git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: Sony ericsson d750i pod suse 20.02.2006 | 16:54
      Tomáš Hanzel   Návštevník
      kalendár schôdzky atď čo projekt. teda aplikácia Kandy? Ale na výmenu súborov neviem... ps: ako pripájaš ten Mobil? I using USB cabel, ale je to priam nemožné rozbehať....a k508i Close the Windows Open the Source
    • Re: Sony ericsson d750i pod suse 20.02.2006 | 18:01
      david   Návštevník
      no osobne mam K750i a ked ho ja pripojim na Mandrivu tak mi ho mountne ako removable - tz ze mi mountne iba pamatovu kartu a nie pamat mobilu. ak su fotky len na pamatovej karte tak idu v pohode ale ja som sa tiez v manrdrive nedostal na pamat telefonu. v xp to rozchodis vdaka CD ktore mas k mobilu.
      • Re: Re: Sony ericsson d750i pod suse 24.12.2006 | 23:04
        Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
        No, mám aj Mandrivu 2007 a Sony Ericsson K750i bez problémov káblom pripojím... Ak máte natiahnuté moduly (usb_storage a cdc_acm) tak sa vám vytvorili zariadenia /dev/ttyACM0 a /dev/ttyACM1 čo sú vlastne zariadenia vášho mobilu (aj vo win* su 2, nie? :-) Programov na prácu s ním je viac (kmobiletools,gnome-phone-manager,leif) ale pre tento mobil sa mi najviac pacia gammu a wammu.