HDD cez USB

Sekcia: Hardware a Drivery 24.02.2006 | 00:27
eat   Návštevník
Dobry den, mam mensi problem. Kupil som si HDD Western Digital 40GB mam ho naformatovany ako NTFS. Pouzivam nan ramcek Trust cez USB 2.0. A problem spociva vtom ze ked disk pripojim pekne mi ho ukaze ale vobec neotvori. Particiu tam mam vytvorenu, takze vobec netusim preco neotvory. Chybu mi pise asi nieco take ze nemam opravnenie alebo nieco podobne. Proste vobec o nejde otvorit. Mno partociu som vytvoril v Partition Magic vo Mrkvosoft Windowse. Dakujem
    • Re: HDD cez USB 21.02.2006 | 18:40
      Avatar LuKKaS OpenSuSe 10.0-64Bit  Používateľ
      Ja mam tiez podobny problem mam 250Gb HDD rozdeleny na 3 patricie 1patricia 20Gb 2 po 100Gb a 3 po 130Gb vsetko mi vo Win Slape ale v Linuxe mi nejde 2 a 3 patricia a ta 20Gb mi ide vsetko je v NTFS Vopred dakujem
      • Re: Re: HDD cez USB 21.02.2006 | 18:52
        Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
        ako prebieha mount? teda ako ho pripájate? čo výpis z fstab? To sú také základy... Pripájate ho ako root? alebo používateľ?
      • Re: Re: HDD cez USB 21.02.2006 | 18:54
        re   Návštevník
        skopiruj sem obsah /etc/fstab tam bude problem , ale na ntfs sa aj tak neda (so zarukou) zapisovat
    • Re: HDD cez USB 21.02.2006 | 20:04
      WlaSaTy   Návštevník
      co znamena neotvori? nevybuchne nove okienko zo suborovym managerom? alebo ta tam nevpusti? to druhe sa tu riesilo posledne dnes v noci: http://linuxos.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=23945
    • Re: HDD cez USB 21.02.2006 | 20:15
      Avatar nardew debian  Používateľ
      inak to je naozaj super ked napises ze vypise to nieco ako.... co tak dat cely vypis?
      • Re: Re: HDD cez USB 21.02.2006 | 21:06
        Avatar LuKKaS OpenSuSe 10.0-64Bit  Používateľ
        Mne napise ze nemozem stupi a ako udelim prava na prezeranie a citanie a prepisovanie dat ? v celom disku alebo patrici alebo v urcitych priecinkocH ?
        • Re: Re: Re: HDD cez USB 22.02.2006 | 13:38
          WlaSaTy   Návštevník
          prava na citanie udelis napriklad cez fstab, vpravo hore je vyhladavanie. prava na zapis, to uz je tazsie. mikrosoft meni kazdu chvilu strukturu suboroveho systemu NTFS a akosi odmieta zverejnit akekolvek dokumenty aby z nich mohli vychadzat tvorcovia rozdielnych operacnych systemov. takze su dva sposoby, pouzit riskantny zapis s ovladacmi priamo v kerneli a riskovat ze sa ti zruti suborovy system alebo pouzit pomaly ovladac captive (ci ako sa to pisse).
          • Re: Re: Re: Re: HDD cez USB 24.02.2006 | 00:27
            LuKKaS   Návštevník
            Ok skusim to ci to pojde a potom sa ozve diky