ako nastavit linux na internet cez antik

Sekcia: Konfigurácia 22.02.2006 | 20:12
Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
Ahoj. Neviete niekto ako nastavit v linuxe siet ked mam pripojenie cez firmu Antik? Myslim ze je to vseobecne, netyka sa to len tej firmy. Ak mozte tak poradte na urovni konfigurakov, nie Yast a podobne... dvh
    • Re: ako nastavit linux na internet cez antik 22.02.2006 | 12:47
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Klasicky :). V súbore /etc/network/interfaces zmeníte/doplníte IP: address 172.... atd netmask 255.255.255.0 gateway 172... atd A v /etc/resolv.conf domain meno_pc nameserver adresa prveho DNS nameserver druhe DNS Takto sú tie konfiguračné súbory umiestnené v Debiane. Neviem, ako to je v RH.
    • Re: ako nastavit linux na internet cez antik 22.02.2006 | 13:02
      ethyl   Návštevník
      prvy predpoklad je funkcne sietove rozhranie. malo by stacit nastavit IP, subnet mask a gateway v konfiguraku/startup scripte. rozne distribucie ich mozu mat pomenovane mierne odlisne a mozu byt na inom mieste ako mam ja (Vector 5.1 Std / Slackware). u mna to je v /etc/rc.d/rc.inet1. malo by to ist rozchodit aj rucne cez konzolu. prva vec je nakopnut ethernet: ifconfig eth0 (tvoja_ip) netmask (tvoj_netmask) up druha vec je nastavit gateway route add default gw (tvoja_brana) netmask 0.0.0.0 eth 0 tie posledne riadky ber s rezervou, nie som pripojeny cez ethernet, takze toto som v zivote nerobil, akurat som to vycital z konfigurakov. najlepsia rada zo vsetkych je: man ifconfig man route
    • Re: ako nastavit linux na internet cez antik 22.02.2006 | 20:12
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      v pripade, ze je sietovka origi antik, tak modprobe 8139too # kernel 2.4.x modprobe rtl8139 # kernel 2.6 ifconfig eth0 172.16.xxx.yyy netmask 255.255.255.0 route add default gw 172.16.xxx.254 potom to uz bezi