NVIDIA driver

Sekcia: Hardware a Drivery 07.03.2006 | 22:38
Martin London   Návštevník
Zdravim, som zaciatocnik, Mandrake 10.1 a chcel som si nainstalovat NVIDIA driver. Spustil som instalacny subor v textovom rezime, no nemohlo najst kernel subory, ani ich stiahnut z ftp nvidia stranky a instalacia sa tak predcasne skoncila. Vie mi niekto pomoct? Vdaka.
    • Re: NVIDIA driver 25.02.2006 | 12:51
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Musis si nainstalovat balicek kernel-sources, potom to pojde.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: NVIDIA driver 25.02.2006 | 12:52
        Martin London   Návštevník
        okej, cize je to rpm balicek? mam ho na instalacnych CDs alebo ho musim stiahnut z netu?
        • Re: Re: Re: NVIDIA driver 25.02.2006 | 13:01
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          ano, ide o RPM balicek. Myslim, ze na CD nie je (Mandrake som nikdy nemal), takze ho treba stiahnut z netu. Len si treba dat pozor aby sedela verzia kernel-sources s tym ake je normalne jadro (pozries prikazom: uname -r).
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: NVIDIA driver 25.02.2006 | 13:09
            Martin London   Návštevník
            jasne, uz som to zvladol, bolo to na tretom CD, nainstaloval som to cez rpmDrake. pomalicky ma to zacina bavit, ten Linux :) vdaka. ozaj, ako sa zapina/vypina automaticky start grafickeho prostredia. Myslim co a kde treba napisat do konfiguracneho suboru.
            • Re: Re: Re: Re: Re: NVIDIA driver 25.02.2006 | 13:14
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              Myslis tym aby ked spustis Mandrake aby ti zostal v konzole a nenabehlo prihlasenie do grafiky? Myslim, ze by sa to malo dat niekde v MCC (Mandrake Control Center) a ked nie tak v subore /etc/inittab zmenis id:5:initdefault: na id:3:initdefault: (ale radsej to neskusaj :)).
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: NVIDIA driver 25.02.2006 | 14:13
                Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
                mandriva control centum , start počítače
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NVIDIA driver 25.02.2006 | 14:43
                  Mircoman   Návštevník
                  Ak myslis iba docasne vypnutie grafiky tak do konzoli ako root zadaj init 3, aspon myslim ze to tak pojde pretoze mandrivu nemam a ak nie tak potom daj killall kdm alebo killall gdm alebo killall startx zalezi cez coho mas spustene graficke prostredie.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NVIDIA driver 25.02.2006 | 18:07
                    Martin London   Návštevník
                    OK, vdaka
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NVIDIA driver 02.03.2006 | 15:48
                    Drom   Návštevník
                    Pokud zabijes gdm a on zas nabehne, tak je to normalni. Proste parkrat za sebou sestrel Xka (Ctrl-Alt-Backspace) a mel bys dojit k tomu, ze X si budou myslet ze nejdou spustit a gdm prestane otravovat svym spoustenim.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NVIDIA driver 07.03.2006 | 22:38
                      marfo   Návštevník
                      alebo jednoducho to urobis ze ked ide bootovat tvoj bootloader tak spustis zachranny rezim alebo sa to naziva recorvery mode neco take