Problém s bootovaním SUSE 10

Sekcia: Konfigurácia 06.03.2006 | 11:14
SpyMan_Johnz   Návštevník
Cest praci .. zdravim mladez cisteho srdca.. Smrt komercii ... nech vas Awacs sprevadza... ludia mam obrovsky problem...... pokusal som sa nainstalovat SuSe 10.... po instalovani prveho CD sa restartla bedna ..... bootovanie vzdy skonci blikanim kurzoru pod riadkamy... System Boot Control: The System Has Been Set Up System Boot Control: Running /etc/init.d/boot.local .... Prosiiim.. help... somebody help..
    • Re: Problém s bootovaním SUSE 10 28.02.2006 | 15:31
      petulik   Návštevník
      podla mna je problem s nejakymi zdielanymi IRQckami, mal som podobny problem. SKus podavat nejake parametre do jadra pri bootovani (napr. irqpoll)
      • Re: Re: Problém s bootovaním SUSE 10 28.02.2006 | 17:57
        SpyMan_Johnz   Návštevník
        som totalny zaciatocnik v Linuxe.. mohol by si mi o tom trosku viac napisat? Neviem si s tym dat rady... hladam uz treti den na googli daco o tom probleme.. nasiel som vela popisaneho na forach hlavne zahranicnych ale nic konkretne.... myslis ze dve zariadenia maju rovnake IRQ?
      • Re: Re: Problém s bootovaním SUSE 10 28.02.2006 | 19:02
        SpyMan_Johnz   Návštevník
        neviem ako sa vola to kde sa dostanem po stlaceni alt+F10 ale nasiel som tam zaujimave veci.... vela chybovych hlaseni... odpisal som tieto: lp0: using parport0 (Interupt-Driven). ACPI - 0212: *** warning - Device is Not Power Managble ACPI: PCI Interrupt Link [LNKD] Enabled At IRQ5 ACPI: PCI Interrupt 0000:00:07.2 [D] -> link [LNKD] -> GSI 5(lewel, low) -> IRQ5 ATM : Module Not Supported By Novell, Setting U Taint Flag USBATM: Module Not Supported By Novell, Setting U Taint Flag CXACRU: Module Not Supported By Novell, Setting U Taint Flag
      • Re: Re: Problém s bootovaním SUSE 10 28.02.2006 | 20:10
        SpyMan_Johnz   Návštevník
        mal si pravdu.. bol problem so zdielanym IRQckom... zistil som ze aDSL modem zdielal IRQ ale este neviem s kym...... :-)))
        • Re: Re: Re: Problém s bootovaním SUSE 10 06.03.2006 | 11:14
          Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
          a uz si to vyriesil? inac po nabootovani treba stlacit escape aby ta vyhodilo z grafickeho rezimu a potom zadat linux irqpoll pripadne ak nepojde skus linux irqpoll acpi=off