Problem s grafikou ATI X550 PCI-Express

Sekcia: Hardware a Drivery 08.03.2006 | 13:56
Mayo   Návštevník
Nainstaloval som Kubuntu 5.10 64-bit. Mam grafiku ATI X550 na PCI Express a po nainstalovani linuxu, ked uz ma nabehnut graficky rezim mi vypise, ze graficka karta sa nenasla. To iste mi urobi v Mandrake 10.0 ked nainstalujem ovladace od ATI. Poradte mi co stym. Prosim
    • Re: Problem s grafikou ATI X550 PCI-Express 01.03.2006 | 21:15
      petulik   Návštevník
      Skusili ste v xorg.conf zmenit ovladac na fglrx ?
      • Re: Re: Problem s grafikou ATI X550 PCI-Express 01.03.2006 | 21:40
        Mayo   Návštevník
        Skúsim to
      • Re: Re: Problem s grafikou ATI X550 PCI-Express 01.03.2006 | 22:11
        Mayo   Návštevník
        Skúsil som zmeniť ten ovládač na flgrx, ale to pre istotu hlási, že taký ovládač tam nie je. Teraz mám novo nainštalovaný kubuntu 5.10
        • Re: Re: Re: Problem s grafikou ATI X550 PCI-Expres 01.03.2006 | 22:13
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: Problem s grafikou ATI X550 PCI-Ex 02.03.2006 | 15:46
            petulik   Návštevník
            a naistaloval si spravne ovladace? skus proprietary drivers. lebo po naistalovani by tam ten fglrx mal byt...
            • Re: Re: Re: Re: Re: Problem s grafikou ATI X550 PC 02.03.2006 | 20:40
              Mayo   Návštevník
              Čo je proprietary drivers ?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s grafikou ATI X55 02.03.2006 | 20:52
                re   Návštevník
                to su akoze ovladace bez zdrojoveho kodu stiahnute z ati.com, ale skus pozriet http://ubuntuforums.org/ a zistis ze s tou tvojou kartou to az tak dobre nevyzera...
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s grafikou ATI 03.03.2006 | 21:01
                  Mayo   Návštevník
                  Nainštaloval som aj ovládače od ATI. Robí to presne to isté. Asi zmením distribúciu. Neviete, kde by mi išla moja grafika?
          • Re: Re: Re: Re: Problem s grafikou ATI X550 PCI-Ex 02.03.2006 | 21:31
            Mayo   Návštevník
            Skúšal som návod z toho linku a zlyháva mi to už pri 1. kroku. Napíše, že balík sa nedá nájsť. To isté aj pre druhý krok.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Problem s grafikou ATI X550 PC 02.03.2006 | 21:49
              ---   Návštevník
              myslis napr. tento prikaz ? sudo apt-get install linux-686 ak ano tak najprv daj sudo apt-get update , ak to nepojde ani tak , treba doplnit zdroje pre apt-get v /etc/apt/sources.list alebo to instaluj cez Adept alebo kynaptic
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s grafikou ATI X55 03.03.2006 | 21:33
                Mayo   Návštevník
                kynaptic tam nemám a adept chce spustený X server, čo tiež nemám, kedže mi neidú ovládače. Ako zapíšem CD-ROMku do source.list ?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s grafikou ATI 04.03.2006 | 00:20
                  Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
                  No pokial uz chces silou mocou zmenit distro kvoli grafike, tak ja som s ATI grafikou nemal takmer ziadny problem na vsetkych distrach okrem Ubuntu a vo Fedore mi neslo 3D. Ale velmi som sa s tym nebabral
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s grafikou 08.03.2006 | 13:56
                    Mayo   Návštevník
                    Podarilo sa to!!!! Zmenil som ovládač grafiky na vesa a vtedy to v pohode nabehlo. Problém bol iba v tom, že som mal monitor iba na 60Hz. Tak som nainštaloval ovládače od ATI (súbor .run) a prepísal ovládač na fglrx. Potom som ešte musel zapoznámkovať v súbore xorg.conf modul int10, lebo to vypisovalo, že niečo je definované dvakrát v tomto module. A od vtedy to už ide!!!!