Debian a Kernel

Sekcia: Konfigurácia 05.03.2006 | 15:53
Achron   Návštevník
No jedneho krasneho dna som sa rozhodol ze si ušijem kernel na mieru ale vsetko nevyzera ako prechadzka ruzovej zahrady. Mam debian a snazim sa zmenit kernel na verziu 2,6,15-4 koli istim veciam, ktore mi na 2,6,7 kerneli nešli. Po uspesnom nakonfigurovani kernelu pomocou make menuconfig som spustil tieito prikazy make-kpkg clean make-kpkg --revision=BRI.1.2 kernel_image vsetko vyzarola velmi jednoducho kompilacia jadra prebiehla uplne bezchybne a vytvoril sa mi aj kernel balicek tak som si ho nainstalov ale po restartu som sa zhrozil jednej nechcenej sprave. VFS: Cannot open root device "hda1" or unknown-block(0,0) Please append a correct "root=" boot option Kerel panic not synchroning: VFS: Unable to mount root fs on unknown-block(0,0) este dodam menu.lst z gruba title Debian GNU/Linux, kernel 2.6.7-1-686 root (hd0,0) kernel /boot/vmlinuz-2.6.7-1-686 root=/dev/hda1 ro initrd /boot/initrd.img-2.6.7-1-686 savedafault boot title Debian GNU/Linux, kernel 2.6.15,4 root (hd0,0) kernel /boot/vmlinuz-2.6.15.4 root=/dev/hda1 ro savedafault boot a kernel 2.6.7 mi ide normalne za Pomoc Vám ďakujem
    • Re: Debian a Kernel 05.03.2006 | 13:34
      Achron   Návštevník
      Tak som zistil cim to bolo. Teraz mam trochu problem skompiloval som si vlastne jadro a vsetko ide ako ma ale .... 1. nefunguje mi DMA na hardiku 2. nejde mi primontovat modul ndiswrapper do kernelu 1 problem pravdepodobne som asi na neco pozabudol v linuxi ale podporu DMA som v kerneli nenasiel iba nejake include DMA 2 lenze ja mam podporu DMA 4, skusal som si ho zapnut pomocou hdparm -X68 -d1 -u1 -m16 -c3 /dev/hda ale vypise mi chybu ze command disku nefunguje este dodatok ze pri stardantne nainstalovanom kerneli z CD ktory bol sucast debianu mi zapol podporu dma podla vypisu dmesg to vyzera takto VP_IDE: IDE controller at PCI slot 0000:00:07.1 VP_IDE: chipset revision 6 VP_IDE: not 100% nature mode: will probe irgs later VP-IDE: VIA vt82c686b (rw 40) IDE UDMA 100 controller ........... blablabla libata version 1.02 loaded 2.problem skompiloval som ndiswrapper bez problemou bez chyb ale pri modprobe ndiswrapper mi vypise chybu a to disagress about version of symbol struct_module FATAL Error inserting ndiswrapper
    • Re: Debian a Kernel 05.03.2006 | 15:53
      martin   Návštevník
      ak nepouzivas initrd tak musis mat zakompilovane veci pre spustenie systemu priamo v jadre - napr. ak mas disk ata tak ho nekompiluj ako modul ale priamo do jadra... ten kernel co si si komiloval ti pojde v pohode len k nemu dorob initrd - pozri si man mkinitrd