Chyba pri instalacii NVIDIA driveru na Kubuntu

Sekcia: Hardware a Drivery 04.03.2006 | 14:43
RemuS   Návštevník
Chcel som nainstalovat NVIDIA-Linux-x86-1.0-8178-pkg1.run na Kubuntu 5.10. Pouzil som prikaz sudo root sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-8178-pkg1.run (podla navodu) ale instalacka mi vypisala chybu: Unable to find the system utility 'ld'. Make sure you have package 'binutils' installed. If you have binutils installed then please check that 'ld' is in your path Co to znamena? Ako sa to da vyriesit?
    • Re: Chyba pri instalacii NVIDIA driveru na Kubuntu 04.03.2006 | 13:56
      ---   Návštevník
      no ak rozumies tomu co to vypisalo tak tam mas odpoved: Make sure you have package 'binutils' installed. Mas nainstalovany balik binutils?
      • Re: Re: Chyba pri instalacii NVIDIA driveru na Kub 04.03.2006 | 14:33
        RemuS   Návštevník
        keby to viem tak sa nepytam co to je...
    • Re: Chyba pri instalacii NVIDIA driveru na Kubuntu 04.03.2006 | 13:57
      meno   Návštevník
      teba neucili v skole citat? ale ze si to ty uisti sa ze mas nainstalovany balik binutils. ak ho mas, tak si over ze ho mas vo svojej PATH premennej cestu k nemu( pekna veta co, all respect :-P ). tak a mas nad cim dumat takto poranu
      • Re: Re: Chyba pri instalacii NVIDIA driveru na Kub 04.03.2006 | 14:03
        ---   Návštevník
        alebo ako dojst k nvidia driverom http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=75074
      • Re: Re: Chyba pri instalacii NVIDIA driveru na Kub 04.03.2006 | 14:36
        RemuS   Návštevník
        Citat viem celkom dobre, dokonca aj pisat dokonca aj po anglicky, ale v linuxe som novacik a myslim, ze keby ste neodpovedali hovadinami na otazky, ale poradili alebo boli ticho bolo to pre vsetkych jednoduchsie.
    • Re: Chyba pri instalacii NVIDIA driveru na Kubuntu 04.03.2006 | 14:43
      Avatar hurfo Ubuntu 6.10  Používateľ
      Ak mas internet tak sa pozri SEM plati to aj pre tvoje distro a verziu. K tym odpovediam. Niekto si nainstaluje Linux nieco nejde a hned pise do fora a vćaka ze mu vsetci ochotne pomozu. Je to pravda. Ale co tak pouzit najskor vyhladavanie a skusit najst odpoved sam. Co ak uz bola zodpovedana?! Nie vsetkym sa chce pisat a linkovat kazdu blbost 10 krat denne.