pppd[0] died: pppd options error (exit code 2)

Sekcia: Hardware a Drivery 07.03.2006 | 22:32
LuKKaS   Návštevník
toto mi vypise pppd[0] died: pppd options error (exit code 2) ked idem vytacat Internet Dial-UP a neviem co to znamena a ako to spravit skusal som vsetko Mam SuSe 10.0 a pouzivam kinternet na pripajanie do Internetu ktory mi bohuzial nejde koli tomuto dakujem za odpovede
    • Re: pppd[0] died: pppd options error (exit code 2) 05.03.2006 | 04:19
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      mas pravo spustat pppd? nastav suid bit pre pppd.
    • Re: pppd[0] died: pppd options error (exit code 2) 05.03.2006 | 11:41
      m0d0r   Návštevník
      Toto mi dal google ;D ;D ;D ;D ;D i ked je to iba 9.0 mozno to bude ten isty pripad nie ? : // Dial-up failures with exit code 2 (SUSE 9.x) According to pppd's man page this exit status denotes an error in processing the options. /var/log/localmessages shows a message from pppd saying "Can't open options file /etc/ppp/peers/kppp: No such file or directory". Until this problem is solved in the SUSE RPM you might want to try out a suggestion sent in by Andreas Reiser: 1. su to root 2. cp /etc/ppp/peers/ppp /etc/ppp/peers/kppp Neither the cause of the problem nor the potential security issues with above work around are currently known. // A ked to totok nevyriesi co takto kuknut hned potom do /var/log/localmessages ako sa tam pise ;D
      • Re: Re: pppd[0] died: pppd options error (exit cod 05.03.2006 | 13:35
        LuKKaS   Návštevník
        neviem ci mam pravo spustat pppd sak mam Linux len 1mesiac a SuSe mam 2dni tak neviem skusim Ok a potom poviem
        • Re: Re: Re: pppd[0] died: pppd options error (exit 05.03.2006 | 18:56
          LuKKaS   Návštevník
          A ako nastavim to pravo na pppd ? prosiim
          • Re: Re: Re: Re: pppd[0] died: pppd options error ( 06.03.2006 | 19:15
            LuKKaS   Návštevník
            PomozeteE ? Ako a co mam presne nastavit dakujem
            • Re: Re: Re: Re: Re: pppd[0] died: pppd options err 07.03.2006 | 20:38
              LuKKaS   Návštevník
              Ako nastavit aby to islo prosiim ale uz som nastavil aj cakanie na oznamovaci ton ale stale to tam pise neviem kde uz je chyba vopred dakujem
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: pppd[0] died: pppd options 07.03.2006 | 21:03
                WlaSaTy   Návštevník
                no, najprv skus opisat co si vyskusal a co ti nejde. alebo ked chces, tak v ramci plateneho helpdesu si mozeme vsetky informacie zistit aj sami u teba doma na vyjazde. chces cennik?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pppd[0] died: pppd opt 07.03.2006 | 21:11
                  LuKKaS   Návštevník
                  Skusal som nahodit ten modem :-D to je zaklad ale skoncil som az pri vytacani lebo SuSe 10.0 rozpoznal moj modem ten uz tu bol viac krat spomenuty microcom dektporte 56I/L uz si nepametam nazov tak som vsetko ponasvoval ako poskitovatela a modem potom som uz skusil vytocit internet ale skoncil som pri : SuSE Meta pppd (smpppd-ifcfg), Version 1.59 on Linux. Status is: disconnected trying to connect to smpppd connect to smpppd Status is: disconnected Status is: connecting Status is: disconnected pppd[0] died: pppd options error (exit code 2) A dalej sa mi to nepohlo ak sa neda ten modem rozbehat mozem to nechat tak ale byl by som velmi rad lebo az o pol roka dostanem 48Mb/s internet tak dovtedy musim bezat na DIAL-UP a aby mi isiel internet musim spustat PC z WIN a a ten mi presmeruje net na moj Linux a takto to robim od kedy mam linux a preto by som bol rad rozbehnut ten modem vopred dakujem
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pppd[0] died: pppd 07.03.2006 | 22:06
                    WlaSaTy   Návštevník
                    48Mbps to by sme chceli vsetci. v logoch (/var/log) na nevyskytuje nieco podozrive?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pppd[0] died: 07.03.2006 | 22:32
                      LuKKaS   Návštevník
                      asi ne :- a ten net budem mat taky to bude Cool ale problem je ze nebudem to mat garantovane :-( obcas tak pojde a obcas nie :-( ale keby sa nasiel taky server hned by to bolo CooL :-)