Instalacia balikov rpm

Sekcia: Ostatné 07.03.2006 | 18:21
Zaciatocnik   Návštevník
Som novy pouzivatel mandriva linuxu 2006 x86_64. Vsetko som si pekne nainstaloval. Konkretne som instaloval z DVD powerpack. Chcel by som si nainstalovat jednu hru, ktoru som tu nasiel http://foobillard.sunsite.dk/ ale neviem ako. Pokial by bol niekto ochotny mi napisat podrobny navod pre zaciatocnika, tak mu budem velmi vdacny. Dakujem
    • Re: Instalacia balikov rpm 07.03.2006 | 01:55
      ventYl   Návštevník
      najjednoduchsi navod znie: stiahnem RPM balik z netu (pre moju distribuciu) v adresari, kde som ho stiahol, spustim rpm --install nazov_balika Toto ti bud balik nainstaluje, alebo ti vypise zoznam balikov, ktore ti chybaju a treba ich doinstalovat. Toto je nejaky vseobecny genericky konzolovy postup, ktory by mal fungovat vsade. PS: rpm spustat vyhradne pod rootom, inac by sa ti mohlo stat, ze ti system vyhlasi, ze program RPM neexistuje. RPM smie spustat iba root.
      • Re: Re: Instalacia balikov rpm 07.03.2006 | 09:31
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        alebo si v mc pozri obsah rpm a potom cpio suboru a normalne ho vykuchaj
      • Re: Re: Instalacia balikov rpm 07.03.2006 | 13:12
        Zaciatocnik   Návštevník
        Problem je ale v tomto: Ja to nainstalujem podla tohto navodu a napise mi ze instalacia balika je hotova. Ale potom kam sa to nainstalovalo? Naschval som uviedol konkretne tu hru hore, lebo by som rad vedel ako to spojazdnit.
        • Re: Re: Re: Instalacia balikov rpm 07.03.2006 | 17:50
          re   Návštevník
          otvor konzolu a napis foobillard , malo by sa to spustit
          • Re: Re: Re: Re: Instalacia balikov rpm 07.03.2006 | 17:57
            zaciatocnik   Návštevník
            bash: foobillard: command not found
            • Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia balikov rpm 07.03.2006 | 18:21
              re   Návštevník
              skus whereis foobillard vypise to (ak je to naozaj nainstalovane) adresare kde je nainstalovany