Konqueror a diakrytika

Sekcia: Konfigurácia 11.03.2006 | 20:10
amater   Návštevník
Konqueror my zobrazuje namiesto - l, n, t- s makcenom, len taky obdlznik . Da sa to nejako zmenit? Skusal som aj prestavit encoding ,ale tieto pismena su vzdy len obdlznik.
    • Re: Konqueror a diakrytika 11.03.2006 | 15:24
      ---   Návštevník
      nastav si ine pismo , aby vedelo zobrazit pismena s dlznami a makcenmi
      • Re: Re: Konqueror a diakrytika 11.03.2006 | 15:41
        amater   Návštevník
        Neviem ,da sa nastavit ine pismo v nejakom menu priamo v Konqueror? Zatial som nasiel len to Encoding ,ale to nepomaha,skusal som rozne ako western european a pod. Divne je to ze ostatne pismena s diakryt. su spravne ,len tie tri su vzdy ako obdlznik.
        • Re: Re: Re: Konqueror a diakrytika 11.03.2006 | 16:05
          ---   Návštevník
          to sa nezobrazuju spravne pismena v nazvoch suborov alebo pri zobrazeni stranok?
          • Re: Re: Re: Re: Konqueror a diakrytika 11.03.2006 | 18:18
            amater   Návštevník
            ide o stranky na webe.Robi to vsade aj tu.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Konqueror a diakrytika 11.03.2006 | 18:38
              ---   Návštevník
              ake mas nastavene jednotlive pisma?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Konqueror a diakrytika 11.03.2006 | 18:55
                amater   Návštevník
                AKO PISMO/FONT JE v Konquerore nastavene SERIF . Encoding je teraz na autodetect. S Mozillou diakrytika je v poriadku. Konqueror by som rad pouzil preto ze Mozilla je pre toto PC dost tazka na pamat.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Konqueror a diakrytika 11.03.2006 | 19:17
                  ---   Návštevník
                  ved ked som ti napisal ze si vyber ine pismo ktore vie zobrazovat znaky s makcenmi a dlznami ,tak si to mal urobit ,lebo pismo serif tak sa zda ze nevie zobrazovat niektore znaky spravne. Ja mam nastavene DejaVu Sans a zobrazuje vsetko v pohode.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Konqueror a diakry 11.03.2006 | 20:10
                    amater   Návštevník
                    Dakujem za rady ,robil to font. Nasiel som taky co sa vola FreeSans a ten zobrazi vsetko spravne.
    • Re: Konqueror a diakrytika 11.03.2006 | 15:53
      Laco   Návštevník
      Toto aj mne robievalo na strankach ako napr. www.dvdbest.sk atd.... Nastav si v Konquerore kodovanie na cp1250