Priestor na Linux návody - pre Admina!

Sekcia: Ostatné 11.03.2006 | 19:59
Dumaru   Návštevník
Len tak ma napadlo, či vedia adminovia tohto serveru vytvoriť priestor alebo vyčleniť blog na konkrétne návody. Každý by niečim prispel a iní by to vedeli skôr nájsť. Príklad: Všimol som si že veľa začínajúcich Linuxákov nevie rozbehať multimédiá v distre SuSE. Viem ako aj mnohí iní ktoré balíky sú potrebné z Packmana prípadne aký zdroj pridať do YaSTu a ako postupovať pri inštalácii. Určite by sa uľahčilo riešenie tohoto problému a zároveň by sa neopakovali tie isté dotazy ohľadom médií. Môžem prispieť tiež podrobným návodom na rozbehanie EDGE modemu ZadaCOM. Už som to tu riešil, ale predsa len sa k tomu dlhšie na serveri preklikáva. Každý kto by mal chuť a skúsenosti by mohol prispieť s nejakým návodom, možno v zmysle rozšírenejšieho FAQ.
    • Re: Priestor na Linux návody - pre Admina! 11.03.2006 | 19:26
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Áno, toto plánujeme, skôr niečo ako FAQ, kde by sa to najprv muselo schváliť, aby sa udržala istá úroveň. Časový horizont realizácie neviem odhadnúť, požiadam o vyjadrenie programátora ;).
      • Re: Re: Priestor na Linux návody - pre Admina! 11.03.2006 | 19:43
        Dumaru   Návštevník
        Chápem že návody na spôsob FAQ by mali mať zmysel a problém by mal byť logicky vysvetlený, preto súhlasím že by sa tieto "príspevky" pred zverejnením na serveri kontrolovali. Veď na portáli by mal byť poriadok, informácie, diskusné fórum, odkazy na iné servery, všetko zrozumiteľne zatriedené. Preto s Vami úplne súhlasím. Verím že aj toto prispeje značnou mierou ku konfortu v používaní OS Linux.
        • Re: Re: Re: Priestor na Linux návody - pre Admina! 11.03.2006 | 19:59
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          Ako už Ondrej spomínal, máme to v pláne už dlhšiu dobu, ale nejako sa k tomu nemôžem dostať :-(. Momentálne prerábame fórum, takže asi sa pustim do toho keď ho dokončíme.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte