Problem s KDE na SUSE 9.3

Sekcia: Konfigurácia 13.03.2006 | 21:16
andrejko   Návštevník
Zdavicko, na notebook som si nahodil suse 9.3 , nainstaloval ovladace ku karte (make atd, myslim ze som i skompiloval jadro) a po restarte sa mi nechce spustit graficky rezim KDE. Myslim ze ide o akysi bug a niekde v configoch sa to da prepisat tak, aby to uz islo. teraz totizto cumim na textovy rezim. Cize moja otazka znie, kde (a co) mam prepisat, aby sa mi po spusteni spustilo i KDE ?
    • Re: Problem s KDE na SUSE 9.3 12.03.2006 | 13:56
      re   Návštevník
      zaujala ma poznamka "myslim ze som i skompiloval jadro" , ,ked to nemas este nainstalovane , uz si kompiloval jadro? skus najprv napisat startx , co to spravi
      • Re: Re: Problem s KDE na SUSE 9.3 12.03.2006 | 14:03
        andrejko   Návštevník
        nainstaloval som suse ... pohoda, kde islo, potom som si stiahol ovladace (zdrojaky) a postupoval som podla navodu. Takze myslim ze sucastou navodu bola i kompilacia .. asi jadra s novymi ovladacmi. vyskusal som startx okrem ineho i fatal server error: server is already active for display 0 if this server is no longer running, remove /tmp/.X0 -lock and start again
        • Re: Re: Problem s KDE na SUSE 9.3 12.03.2006 | 14:05
          andrejko   Návštevník
          A este si osobne myslim ze ide o nejaky bug, ked po rucnom prepisani nejakeho configu, si zmeni nejakyu polozku. Uz sa mi to stalo, a kamarat mi to takto vysvetlil a daco dade prepisal. No a ja neviem co kde ?
          • Re: Re: Re: Problem s KDE na SUSE 9.3 12.03.2006 | 15:31
            Laco   Návštevník
            Preco si na notebook davas stare suse 9.3?
            • Re: Re: Re: Re: Problem s KDE na SUSE 9.3 12.03.2006 | 19:20
              Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
              nainstaloval som suse ... pohoda, kde islo, potom som si stiahol ovladace (zdrojaky) a postupoval som podla navodu. Takze myslim ze sucastou navodu bola i kompilacia .. asi jadra s novymi ovladacmi. No tak pokud jsem vyvěštil správně tak to byly ovladače grafiky (tady začínám tápat které), ty se snad zkompilovaly a kde ti nenaběhne proto, že se musí přepsat ovladač v /etc/X11/xorg.conf
    • Re: Problem s KDE na SUSE 9.3 13.03.2006 | 20:59
      boby   Návštevník
      na aku graf.kartu? NVIDIA? ATI?
      • Re: Re: Problem s KDE na SUSE 9.3 13.03.2006 | 21:16
        boby   Návštevník
        ak uz mas ovladace nainstalovane a ked ti nenabehne graf.rezim:prihlas sa ako root, zadaj init 3 , potom sax2 -m 0=nvidia ,previest conf. monitora,atd.ulozit a koniec.Ak nenabehne ani potom, zadaj ako root:cd /etc/X11 , potom napr. mcedit xorg.conf ,najdi sekciu driver a zmen "nv" na "nvidia" ulozit a koniec. zadat init 5,alebo startx.To je navod pre NVIDIU.